• Dzień Edukacji Narodowej

• Dzień Edukacji Narodowej, obchodzony 14 października, to święto, które zna i ceni każdy uczeń oraz nauczyciel. W tym dniu cała społeczność szkolna zatrzymuje się na chwilę, aby docenić pracę i zaangażowanie nauczycieli, pracowników oświaty, wszystkich, którzy każdego dnia kształtują naszą przyszłość.
        • W naszej szkole, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, uczniowie kas 4-8 pod czujnym okiem Pani Wandy Wenerskiej przedstawili piękny program słowno-muzyczny. Nie zabrakło w nim śmiesznych żartów, życzeń dla pracowników szkoły i oczywiście piosenek.

Ale skąd wzięło się to święto?

Wszystko zaczęło się w 1773 roku, kiedy to powstała Komisja Edukacji Narodowej – pierwsze w Europie ministerstwo oświaty. Dzięki jej działaniom polski system edukacji przeszedł prawdziwą rewolucję, wprowadzając nowoczesne metody nauczania i organizacji szkół.

Dzień Nauczyciela na świecie

Światowy Dzień Nauczyciela pod patronatem UNESCO obchodzony jest 5 października w uznaniu roli nauczycieli w kształtowaniu przyszłych pokoleń i promowaniu edukacji jako uniwersalnego prawa człowieka.

Dzień Nauczyciela obchodzony jest na całym świecie, choć w różnych terminach i formach. Na przykład w Argentynie 11 września, w Czechach i Słowacji 28 marca, w Turcji 24 listopada, a w Chinach nauczyciele świętują 10 września.

Niezależnie od kraju, Dzień Nauczyciela przypomina nam, jak ważna jest rola nauczycieli w naszym życiu i jak wiele im zawdzięczamy.

Zapraszamy do galerii Dzień Edukacji Narodowej