• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024

• 21 czerwca uroczyście pożegnaliśmy rok szkolny i powitaliśmy wakacje. Był to szczególny dzień zarówno dla naszych uczniów, jak i dla całej kadry. Dzień, w którym radość przeplatała się ze wzruszeniem, a uśmiech - z zadumą.
        • Ten rok szkolny był pełen wyzwań i tym bardziej chcemy cieszyć się z codziennych - małych i dużych - sukcesów naszych uczniów. To wielki przywilej dostrzegać ich zmiany i być częścią karty historii każdego z nich.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego była nie tylko okazją do podsumowania minionych miesięcy, ale również do wspólnego świętowania i cieszenia się z osiągnięć całej społeczności szkolnej. Pani Dyrektor Marzena Mrozińska w swoim przemówieniu pogratulowała uczniom sukcesów i podkreśliła ich zaangażowanie w naukę oraz różnorodne działania pozalekcyjne. Oczywiście nie obyło się też bez podziękowań dla grona pedagogicznego i rodziców- za trud włożony w wychowanie dzieci.

Uroczystość zakończenia roku szk. 2023/2024 w SP73Uroczystość zakończenia roku szk. 2023/2024 w SP73Uroczystość zakończenia roku szk. 2023/2024 w SP73

Następnie wraz z wychowawcami Pani Dyrektor wręczyła wyróżniającym się uczniom świadectwa z biało -czerwonym paskiem, dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców oraz stypendia naukowe. Uczniowie z najwyższą średnią ocen otrzymali również od Rady Rodziców bony upominkowe, a „najlepszym z najlepszych” wręczone zostały statuetki Duma Szkoły. To wyjątkowy rodzaj uhonorowania uczniów z wysokimi wynikami w nauce, ale także  charakteryzujących się prospołeczną postawą i empatią.

Jakże symbolicznego znaczenia, zwłaszcza dla absolwentów, nabiera fakt, że po raz pierwszy akademia zakończenia roku szkolnego odbyła się w nowej hali sportowej, która - jak w swoim przemówieniu podkreśliła Pani Dyrektor- jest dowodem na to, że nie ma rzeczy niemożliwych, marzenia się spełniają, wystarczy upór i konsekwencja w dążeniu do celu.

Podczas uroczystości nie zabrakło także występów artystycznych, w których uczniowie zaprezentowali swoje komediowe umiejętności aktorskie i  talenty wokalne. Ich popisy osłodziły nieco gorycz rozstania z ósmoklasistami, dla których były to ostatnie chwile w murach naszej szkoły.

Ósmoklasistom życzymy, żeby dostali się do wymarzonych szkół, a wszystkim uczniom - udanych i bezpiecznych wakacji.

Małgorzata Pazik

Zapraszamy do galerii: