Być jak Ignacy… dla tych co chcą więcej…
Interesujesz się tematami z zakresu: ekologii, zmian klimatu, odnawialnych źródeł energii, miast przyszłości, a może technologiami cyfrowymi lub programowaniem? Jeśli tak, to nasze zaproszenie jest dla Ciebie!
Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły z klas 4-8 do udziału w piątej edycji ogólnopolskiego projektu „Być jak Ignacy..”.
Projekt tytułem nawiązuje do postaci wybitnego, polskiego chemika Ignacego Łukasiewicza - konstruktora lampy naftowej oraz prekursora petrochemii. Celem projektu jest popularyzacja nauk matematyczno-przyrodniczych oraz rozpowszechnianie wiedzy na temat polskich naukowców. To bardzo ciekawa propozycja na zagospodarowanie wolnego czasu, zwłaszcza w okresie nauki online.
Zainteresowani i odpowiedzialni uczniowie klas 4-8 mają możliwość dołączyć do jednego z dwóch Kół Naukowych, w którym realizując wyznaczone zadania, poszerzą swoją wiedzę oraz wykorzystają własny potencjał twórczy i intelektualny.
Projekt jest podzielony jest na 4 etapy, każdy poświęcony innemu zagadnieniu:
1. Rodzaje i źródła energii oraz energii odnawialnej.
2. Ekologia i zmiany klimatu.
3. Transport i miasto przyszłości.
4. Technologie cyfrowe, Internet i programowanie.
Do wykonania są maksymalnie 4 zadania, a minimalnie 1 zadanie. Wykonanie, co najmniej dwóch zadań pozwala wziąć udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami dla szkół.
Obecnie mamy czas ferii, który już można wykorzystać do przemyślenia realizacji zadań (tematy 2-4). Prace wykonywane są zespołowo w formie prezentacji, filmu, dokumentu - zgodnie z regulaminem.
Zadania do wykonania dla naszych chętnych uczniów (do wyboru):
1. Przygotowanie projektu ekologicznego związanego z oszczędzaniem wody, pokazującego, jakie działania podejmują uczniowie lub mają zamiar podjąć, by oszczędzać wodę;
2. Przygotowanie projektu graficznego lub makiety pojazdu przyszłości. Uczestnicy mogą wziąć pod uwagę zarówno wpływ pojazdu na środowisko naturalne, ekologię, wykorzystanie energii odnawialnej, bezpieczeństwo oraz wykorzystanie technologii przyszłości;
3. Przygotowanie projektu odpowiadającego na pytanie, jak nowa technologia i technologia przyszłości, może pomóc ludziom w codziennym życiu.
Zgłoszenia do projektu przyjmujemy od 11 stycznia do 18 stycznia 2021 r. do opiekunów kół naukowych: pani Danieli Bartosiak i pani Grażyny Chmielewskiej.
Za solidną pracę w projekcie macie szansę na dodatkową ocenę oraz wyższą ocenę z chemii i informatyki.
Więcej informacji bezpośrednio u opiekunów kół naukowych.
Prosimy o zapoznanie się z dokumentacją projektu:
Oświadczenie/zgoda rodziców (do pobrania i wypełnienia)
Zapraszamy!
Daniela Bartosiak
Grażyna Chmielewska
- Wróć do listy artykułów
Ostatnie artykuły