• Konkursy Pozaszkolne

• Hej, młodzi programiści! Czas na 9. edycję Praskiego Turnieju Scratcha!

• Hej, młodzi programiści! Czy jesteście gotowi na kolejną przygodę z kodowaniem? A może chcecie spróbować swoich sił w programowaniu? Teraz macie niepowtarzalną okazję! Praski Turniej Scratcha powraca po raz dziewiąty, a my nie możemy się doczekać, żeby zobaczyć, co stworzycie!

• Dlaczego warto wziąć udział?

• Twórz swoje własne światy: Scratch to nie tylko programowanie, to tworzenie własnych gier, animacji i historii. Pokaż nam swoją kreatywność i zaskocz wszystkich swoimi pomysłami!

• Fantastyczne nagrody: Na najlepszych czekają niesamowite nagrody, które z pewnością Was zaskoczą i umilą czas spędzony przy komputerze.

• Nowi przyjaciele i wspólna zabawa: Spotkaj innych młodych pasjonatów programowania i razem odkrywajcie świat kodu. To doskonała okazja, aby nawiązać nowe znajomości i wspólnie tworzyć niesamowite projekty.

Jak się zgłosić?

To proste! Załóż konto, jeżeli go jeszcze nie masz, na platformie https://scratch.mit.edu

Wymyśl historyjkę, animację lub grę. Napisz kod w środowisku Scratch. Zgłoś swoją pracę do konkursu i obserwuj jak marzenia stają się rzeczywistością. Masz czas do 6 grudnia 2024 r., więc nie zwlekaj!

Uczestnik może zgłosić do konkursu tylko jeden projekt programu Scratch, na podstawie własnego pomysłu. Pełną informację o zasadach uczestnictwa i pracy konkursowej przedstawiamy w Regulaminie Turnieju oraz na stronie Praski Turniej Scratcha

baner Praskiego Turnieju Scratcha

Inspiracje z poprzednich edycji

Zastanawiasz się, co stworzyli uczestnicy poprzednich edycji? Sprawdź ich niesamowite projekty:

projekty z 8. edycji 2023r. (klasy 4-5)

projekty z 7. edycji 2022r. (klasy 6-7)

projekty z 4. edycji 2019r. (klasy 4)

Kto za tym stoi?

Praski Turniej Scratcha jest organizowany przez Dzielnicę Praga-Północ m.st. Warszawy oraz Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 73 w Warszawie.

Nie czekaj, dołącz do nas i pokaż, co potrafisz! Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Organizatorzy Praskiego Turnieju Scratcha

Prosimy o zapoznanie się z dokumentami (wszystkie poniższe dokumenty otwierają się w nowym oknie):

Regulamin Praskiego Turnieju Scratcha

Zasady przetwarzania danych osobowych

Karty Rejestracji:

Karta Rejestracji 2024 załącznik nr 1 (wypełnia szkoła)

Karta Rejestracji 2024 załącznik nr 2 (wypełnia rodzic)

Plakat Plakat Praskiego Turnieju Scratcha

Terminarz Konkursu:

15.10.2024r. - ogłoszenie IX edycji Praskiego Turnieju Scratcha

06.12.2024r. - ostateczny termin przesłania prac konkursowych do organizatorów

17.12.2024r. - uroczyste zakończenie IX edycji Praskiego Turnieju Scratcha, wręcznie dyplomów i nagród