• Dzień Kropki w naszej szkole SP73

• Każdego roku, 15 września, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki – wyjątkowe święto kreatywności, odwagi i zabawy! Ma na celu inspirować uczniów do odkrywania swoich talentów i rozwijania pasji.
        • Historia Dnia Kropki sięga 2003 roku, kiedy to Peter H. Reynolds napisał książkę pt. "The Dot" ("Kropka"). Opowiada ona historię Vashti, dziewczynki, która dzięki mądrej nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości, zaczynając od postawienia jednej małej kropki na kartce. Książka stała się inspiracją do ustanowienia Międzynarodowego Dnia Kropki obchodzonego dzisiaj w szkołach i przedszkolach na całym świecie.

W naszej szkole z okazji Dnia kropki nauczyciele organizują różnorodne warsztaty i zabawy, które pomagają uczniom odkrywać talenty, zachęcają do eksperymentowania, a także do dzielenia się swoimi pomysłami i współpracy.

lekcja matematyki w klasie 7 z okazji Dnia Kropkilekcja matematyki w klasie 7 z okazji Dnia Kropkilekcja matematyki w klasie 7 z okazji Dnia Kropki

Świetnym przykładem są tegoroczne lekcje z matematyki dla klas siódmych. Uczniowie wyszli ze szkolnych ławek i rozwiązywali na korytarzu zadania matematyczne ukryte na kropkach. Było przy tym mnóstwo ruchu, ćwiczeń, główkowania, współpracy, a przede wszystkim dobrej zabawy.

Warto wspomnieć, że lekcja matematyki z okazji Dnia Kropki rozpoczęła realizację innowacji pedagogicznej "Dbam o zdrowie - każdy powie" w klasie 7b

Zapraszamy do galerii Międzynarodowy Dzień Kropki 2024 w SP 73

Grażyna Chmielewska