• SP 73 i PAD

   • Inauguracja PAD 2019
    • Inauguracja PAD 2019

    • 30.01.2020 06:48
    • W dniu 17 października 2019r. odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym, inauguracyjne spotkanie w ramach Polskiej Akademii Dzieci. Uczniów – studentów gościły sale Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Mokotowskiej.

    • Reprezentacja naszej szkoły w tym roku, jak zwykle, składa się z uczniów uzdolnionych w różnych dziedzinach, realizujących indywidualne programy nauczania i osiągających bardzo dobre wyniki w nauce. Podobnie jak w latach minionych, wykłady odbywać się będą średnio raz w miesiącu, a zakończy je uroczysta gala na początku czerwca.

     Podczas pierwszego w tym roku spotkania wszystkich uczestników powitał Dziekan Wydziału Pedagogicznego UW, dr hab. Rafał Godoń. Wygłosił on również pierwszy w tym roku wykład, pod znamiennym tytułem „Czym jest nauka?”.

     Jeszcze przed rozpoczęciem wykładów wszyscy uczestnicy złożyli uroczyste ślubowanie, przez co stali się członkami społeczności akademickiej Uniwersytetu Warszawskiego.

     Kolejny wykład, a właściwie występ – dwa utwory na skrzypce, zaprezentowała Natalia - uczennica drugiej klasy szkoły muzycznej. Mimo młodego wieku zadziwiła wszystkich profesjonalizmem wykonania, jak również radością i brakiem tremy.

     Oprócz wykładów studenci mieli również okazję uczestniczyć w zajęciach warsztatowych, które nawiązują do Uniwersytetu Dziecięcego Marii Curie-Skłodowskiej – zajęć, prowadzonych przez nią dla grupy dzieci. Były to pierwsze tego typu zajęcia w historii, w ówczesnych czasach, niezwykle innowacyjne i nowatorskie.

     Po wysłuchaniu wykładów młodzi studenci mogli do woli zadawać wykładowcom pytania, niektóre bardzo szczegółowe i dociekliwe, ale żadne nie pozostało bez odpowiedzi.

     Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania, ponieważ wielu spośród naszych studentów ma już pomysły na wykłady i prezentacje, w których chcą podzielić się z innymi swoimi pasjami i swoją wiedzą.

     Nowością w tym roku jest przyjęcie zasady, że dla studentów - wykładowców przewidziane są indywidualne dyplomy Polskiej Akademii Dzieci, jak również zaświadczenia potwierdzające aktywność w formie wolontariatu, bardzo potrzebne przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

     Dorota Ehrmann, Marzena Mrozińska

    • Wróć do listy artykułów
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Copyright Szkoła Podstawowa nr 73       

  Wszelkie prawa zastrzeżone