Międzynarodowy Konkurs Informatyczny BÓBR 2019
- Zapraszamy do udziału w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym Bóbr wszystkich uczniów klas 1-8, którzy:• są kreatywni i nie boją się wyzwań,• lubią rozwiązywać nietypowe zadania wymagające logicznego i analitycznego myślenia,• chcą spróbować swoich sił i zdobyć pierwsze doświadczenia w programowaniu.
Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr nie jest kolejnym, nudnym konkursem edukacyjnym, lecz nowoczesnym przedsięwzięciem zrealizowanym w nowoczesny sposób. Jeżeli jesteś zainteresowany tematem komputerów, oprogramowania lub lubisz liczyć, a przy tym szybko i kreatywnie rozwiązujesz problemy – to ten konkurs jest właśnie dla Ciebie!
Konkurs trwa tylko jedną godzinę i nie jest wymagane żadne specjalne przygotowywanie. Treść zadań zahacza o różne tematy związane z wiedzą ogólną oraz innymi przedmiotami szkolnymi, jednak najważniejsza jest umiejętność szybkiego i kreatywnego rozwiązywania problemów, która zależy już tylko od Twojego sposobu myślenia i postrzegania świata!
Konkurs ma charakter jednorazowego testu wykonywanego samodzielnie przez uczestnika z pomocą komputera na oprogramowaniu konkursowym. Test składa się z kilkudziesięciu zadań. Rozwiązanie zadania polega na wskazaniu dokładnie jednej z możliwych odpowiedzi przez kliknięcie na niej lub wykonaniu innych czynności z pomocą komputera, prowadzących do rozwiązania.
Konkursy dla poszczególnych grup wiekowych odbędą się w dniach 12-15 listopada 2019. Każdego dnia jedna z grup będzie rozwiązywać zadania od godz. 12.00 do godz. 13.00
Harmonogram:
• Senior (szkoły ponadpodstawowe) – 12 listopada,
• Junior (klasy 7-8 SP) – 13 listopada,
• Benjamin (szkoły podstawowe 4-6) – 14 listopada,
• Skrzat (szkoły podstawowe 1-3) – 15 listopada.
W Polsce organizatorami Konkursu Bóbr są: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, firma Learnetic z Gdańska oraz Oddział Kujawsko-Pomorski Polskiego Towarzystwa Informatycznego.
Tegoroczna edycja została objęta patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Więcej informacji o konkursie znajdziecie na stronie organizatora: www.bobr.edu.pl
Zapraszam wszystkich uczniów do sprawdzenia swoich umiejętności oraz udziału w konkursie!
Liczba uczestników ograniczona ilością komputerów w pracowni.
Zgłoszenia przyjmuję do 8 listopada 2019.
Grażyna Chmielewska
- Wróć do listy artykułów
Ostatnie artykuły