• Konkursy Pozaszkolne

• Ale Konkurs! - AleMózgi!

• Czy jesteście gotowi na wyzwanie, które sprawdzi Wasze umiejętności matematyczne i informatyczne? Jeśli tak, to konkurs AleMózgi! organizowany przez „Szkołę programowania s.c. Bartosz Łukasiewicz, Jacek Tomasiewicz” jest właśnie dla Was!
        • Zapraszamy do udziału uczniów klas 3-8!

„AleMózgi!” to ogólnopolski konkurs matematyczno-informatyczny, który nie wymaga wstępnej wiedzy, a jedynie umiejętności logicznego myślenia i chęci do nauki. Konkurs jest podzielony na trzy etapy, a uczestnicy będą mieli okazję zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami matematycznymi i programistycznymi.

Regulamin Konkursu

Etapy konkursu:

Etap szkolny (21-25 października 2024):

• Uczniowie rozwiązują 15-20 zadań matematycznych i logicznych w ciągu 40 minut.

• Najlepsi uczestnicy przechodzą do kolejnego etapu i otrzymują dostęp do materiałów do nauki programowania w języku Python na platformie Codeforia.

Etap programistyczny:

• Uczniowie klas 5 i starszych rozwiązują 10 zadań programistycznych w języku Python online przez 7 dni.

• Uczniowie klas 3-4 rozwiązują 15 wyzwań matematyczno-informatycznych w ciągu 40 minut.

Finał (8 maja 2025):

• Uczniowie klas 5 i starszych rozwiązują 5 zadań algorytmicznych.

• Uczniowie klas 3-4 mierzą się z wyzwaniami logicznymi oraz zadaniami z programowania.

Dlaczego warto wziąć udział?

• Rozwijanie umiejętności: Konkurs pozwala na rozwijanie logicznego myślenia, kreatywności oraz umiejętności programowania.

• Świetna zabawa: Zadania są zaprojektowane tak, aby były interesujące i angażujące.

• Nagrody: Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody, które z pewnością Was ucieszą!

• Nowe doświadczenia: Udział w konkursie to także okazja do zdobycia nowych doświadczeń i poznania rówieśników z innych klas.

Do dzieła!

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji! Pokażcie, że macie prawdziwe “AleMózgi!” i dołączcie do nas w tej niesamowitej przygodzie. Czekamy na Wasze zgłoszenia!

Grażyna Chmielewska