Koło Przyrodniczo-Ekologiczne

Na zajęciach szkolnego koła przyrodniczo-ekologicznego spotykają się uczniowie, których zainteresowania skupiają się wokół nauk przyrodniczych.

Podczas zajęć mogą oni zapoznać się z najnowszymi odkryciami w tej dziedzinie, poszukać ciekawostek w literaturze i prasie popularnonaukowej, zaprezentować własne pasje i osiągnięcia, zaprojektować i wykonać gazetki tematyczne, porozmawiać na temat aktualnych problemów dotyczących relacji człowieka z przyrodą.

Zajęcia przygotowują też uczniów do udziału w konkursach i akcjach poświęconych ochronie środowiska naturalnego.

Niektóre z zajęć to spotkania Szkolnego Koła Przyjaciół Zwierząt, na które uczniowie przychodzą ze swoimi domowymi zwierzątkami, opowiadają o ich potrzebach, wymaganiach życiowych i umiejętnościach - a także o radości, jaką daje opiekowanie się zwierzakiem.

Cyfrowe Opowieści

Lubisz oglądać filmy animowane?

A czy zastanawiałeś się kiedyś jak taki film powstaje?

Możesz się o tym dowiedzieć i samemu doświadczyć. Spróbuj być twórcą animowanych filmów.

Gdzie? Na zajęciach koła informatycznego!

W roku szkolnym 2011/2012  i 2012/2013 pracowaliśmy nad filmowymi adaptacjami takich utworów literackich, jak: Pinokio, Czerwony Kapturek, Lokomotywa.

Nasze prace publikowane w Internecie - Festiwal Cyfrowe Opowieści oraz w serwisie YouTube, wzbogacają również kolekcję szkolnej medioteki.

Kulturalne Poranki

Dzieci z klasy III b raz w miesiącu biorą udział w Kulturalnych Porankach.

Pod kierunkiem nauczycieli były między innymi w ZOO i obserwowały zwierzęta podczas karmienia oraz sprawdziły grubość szyby w akwarium dla rekinów, w Muzeum Techniki spotkały się ze "szklana panienką" i magią kryminalistyki.

Uczniowie wraz z rodzicami brali udział w "Rodzinnych warsztatach bożonarodzeniowych", podczas których wykonali bombki.

Ostatni kulturalny poranek, a właściwie wieczór spędzili w Teatrze Wielkim -"W krainie czarodziejskiego fletu".

W planach są wycieczki do Centrum Nauki Kopernik i do Muzeum Fryderyka Chopina oraz wiele innych atrakcji.

Fabryka Wyobraźni

Uzdolnione dzieci z klas trzecich rozwijają swoje talenty w ramach zajęć artystycznych Fabryka Wyobraźni.

Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem, a prace plastyczne ozdabiają klasę i korytarz szkolny.

Podczas pracy uczniowie świetnie się bawią, rozwijają wyobraźnię.