Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Zajęcia wyrównujące wiedzę

Wszystkim uczniom mającym problemy z nauką polecamy zajęcia wyrównywania wiedzy.
Organizujemy dwie formy zajęć:

1. codziennie tzw. odrabianki, czyli możliwość odrobienia lekcji z pomocą
    nauczyciela. Każdy uczeń w razie jakichkolwiek problemów z zadaniem domowym,
    czy też ze zrozumieniem tematu lekcji może przyjść na zajęcia i skorzystać z pomocy.

2. raz w tygodniu 2 godz. zajęć z przedmiotów: język polski i matematyka dla
    grupy uczniów mających szczególne trudności z nauką.

W odrabianiu lekcji uczniom pomagają nauczyciele szkoły oraz wolontariusze z zespołu
szkół gimnazjalno - licealnych im.Władysława IV.

Dla uczniów klas szóstych organizujemy zajęcia z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego przygotowujące do sprawdzianu w klasie 6.

Uczniowie z klas integracyjnych pracują indywidualnie ze specjalistami: terapeutą pedagogicznym, logopedą, pedagogiem, rehabilitantem. Organizujemy dla nich zajęcia z terapii integracji sensorycznej, muzykoterapii, arteterapii. Nauczyciele wspomagający prowadzą  zajęcia rewalidacji.

informacje 2018/2019

ADOPCJA SERCA