UNIWERSYTET DZIECI

Uniwersytet Dzieci to nowoczesna edukacja wzorowana na wykładach i warsztatach akademickich, adresowana do dzieci w wieku 6-13 lat.

Program wykładów i warsztatów na każdym kierunku studiów dostosowany jest do wieku, możliwości poznawczych i zainteresowań dzieci. Zajęcia odbywają się w soboty w salach uczelni wyższych i zgodnie z ideą uniwersytecką dotyczą wielu dziedzin nauki. Prowadzą je wykładowcy z prestiżowych uczelni oraz specjaliści z danej dziedziny wiedzy.

Zajęcia odbywa się na czterech kierunkach:

• Odkrywanie - 6 i 7 lat;

• Inspiracje - 8 i 9 lat;

• Tematy - 10 i 11 lat;

• Mistrz i Uczeń - 12 i 13 lat.

W ubiegłym roku szkolnym (2010/2011) uczniowie z klas 2b, 3b i 3c brali udział w projekcie Latający Uniwersytet Dzieci, którego uwieńczeniem było przyznanie nagród – indeksów Uniwersytetu Dzieci - najaktywniejszym uczniom podczas zajęć całego projektu.

Z naszej szkoły indeksy otrzymali:

• Bartosz Sobkowicz – klasa 3c;

• Oliwia Grzywacz – klasa 3b;

• Deniz Güler – klasa 3b;

• Emilia Dobosz – klasa 2b;

• Michał Rybarczyk – klasa 2b.

We wrześniu 2011 nasi studenci rozpoczęli studia na kierunkach:
Inspiracje
oraz Tematy.

Zapraszamy na relacje uczniów z tych fascynujących spotkań z nauką i naukowcami.