To Mnie Kręci

KAJAKARSTWO

Kajakarstwo to ciekawy, ekstremalny i fascynujący sport. Daje mi możliwość przeżycia niezwykłych przygód, zwiedzania ciekawych zakątków Polski i poznania wspaniałych ludzi.

Kajakarstwo staje się coraz bardziej popularne w Polsce.

Wyróżniamy 4 kategorie kajakarstwa:

• kanadyjka;

• kajak górski;

• kajak polo;

• kajak klasyczny.

Stolicą polskich kajakarzy jest miasto Choszczno na Pojezierzu Zachodniopomorskim nad jeziorem Kluki. W całej gminie jest ok. 30 jezior. W Choszcznie odbywają się liczne spływy kajakowe i zawody w kategorii kajak polo.

W Warszawie są 3 kluby kajakowe:

• WTW (Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie);

• Spójnia Warszawa;

• KS Drukarz.

Należę do warszawskiego klubu KS Drukarz. Trenujemy na jeziorze Kamionkowskim w parku Skaryszewskim na kanadyjkach, kajakach klasycznych i kajakach polo.

Najbardziej podoba mi się kajak polo. Jest to gra zespołowa, w której uczestniczą dwie pięcioosobowe drużyny. Mecz trwa 2x10 min. Zawodnicy poruszają się na krótkich i niezwykle zwrotnych kajakach. Piłkę można rzucać rękami lub wiosłem. W kajak polo nie ma stałego bramkarza, jego funkcje pełni gracz znajdujący się najbliżej bramki. Dozwolone jest zderzanie, przepychanie i popychanie przeciwnika do wody. Jeżeli zawodnik wpadnie do wody tzn. kajak obróci się do góry dnem, musi wykonać eskimoskę. W celu ochrony ciała, zawodnicy grają w kaskach i kapokach.

I to najbardziej mnie fascynuje – woda, kajak, piłka, gra i sztuczki na kajaku, czyli wszystko w jednym.

W okresie letnim pływamy, a w połowie jesieni i zimą chodzimy na basen, halę sportową, siłownię oraz trenujemy na terenie klubu. Klub organizuje nam również ciekawe zajęcia w czasie ferii zimowych, np.  chodzimy na łyżwy i kręgle, ostatnio braliśmy udział w biegach narciarskich.

Sukcesy mojego klubu DRUKARZ w roku 2011

Dziewczęta:

• I m Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Kajak Polo;

• I m Mistrzostwa Warszawy Młodzików w Kajak Polo;

• III m w XIII Ogólnopolskim Festiwalu Sportów Wodnych w Proszówkach;

Chłopcy:

• III i V m Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Kajak Polo;

• III i V m Mistrzostwa Warszawy Młodzików w Kajak Polo;

• VII m w XIII Ogólnopolskim Festiwalu Sportów Wodnych w Proszówkach;

Seniorki:

• I m VI Międzynarodowy Turniej Kajak Polo w Kaniowie;

• II m Mistrzostwa Polski Seniorów w Kajak Polo.

Informacje o zapisach do klubu DRUKARZ

Nabór do sekcji trwa przez cały rok. Informacja w siedzibie KS Drukarz w Parku Skaryszewskim codziennie o 16-tej, w soboty o 10-tej.

Szukamy ochotniczek i ochotników w wieku od 9 do 14 lat.

Zapraszam do odwiedzenia naszej strony na facebook.pl - KAJAK POLO drukarz Warszawa

Gabriela Nejman

klasa 6c