Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Lekcje w Kinie - Edukacja Filmowa

W bieżącym roku szkolnym 2011/2012 kilka naszych klas: 4d, 6c, 4c, 5b weźmie udział w nowej formie zajęć z edukacji filmowej dla szkół w ramach projektu Lekcja w kinie – Klub Filmowy "Mali pasjonaci filmu".

Organizatorem zajęć jest Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej (SCEK) w Warszawie. Uczniowie będą uczestniczyli w cyklu zajęć "To, co dla mnie ważne".

Głównym celem zajęć jest zdobycie przez dzieci umiejętności aktywnego oglądania filmu. Po projekcji uczniowie będą mogli porozmawiać, wypowiedzieć swoje zdanie oraz poznać opinie rówieśników na zadawane pytania.

Podczas zajęć odbywać się będą: wykłady i prezentacje multimedialne, projekcje filmowe, jak również zadania i ćwiczenia dotyczące tematu zajęć, będące uzupełnieniem dyskusji i szansą na zastosowanie uzyskanej wiedzy w praktyce, a także inspiracją do twórczego myślenia i działania.

Termin realizacji projektu: październik 2011r. - czerwiec 2012r.

Dla klasy 4d ustalono cykl 6-ciu spotkań o tematyce:

1. Przyjaźnie ze szkolnej ławki, film: Przygody Mikołajka;

2. Wyobraź sobie, że.., film: Alicja w Krainie Czarów;

3. Z przygodą za pan brat; film: Magiczne drzewo;

4. Znawcy stworów i potworów z filmów, film: Kroniki Spiderwick;

5. Ja i moi bliscy, film: Dziadek i ja;

6. To, co w życiu ważne, film: Charlie i fabryka czekolady.

Na pierwsze zajęcia uczniowie z klasy 4d wybierają się już 20 października br.

Monika Goszczyńska-Bartkowska