Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

Drukuj Email

15. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

Może WARTO się WYBRAĆ

W sobotę 28 maja, w godz. 11.00-20.00 w Parku Marszałka Edwarda Rydza Śmigłego w Warszawie (przy ul. Rozbrat) odbędzie się wielki naukowy happening, który po raz 15. poprzez zabawę i fascynujące doświadczenia będzie popularyzował naukę w Polsce.

Hasłem przewodnim tegorocznej imprezy jest "wolność".


  • Dowiedz się, JAK NAUKA MOŻE DAĆ WOLNOŚĆ.

  • Poznaj NIEOGRANICZONE MOŻLIWOŚCI SWOJEGO UMYSŁU.

  • I Sprawdź, JAK WIELE TAJEMNIC MOŻESZ ODKRYĆ.


Usłysz oczami --- Poznaj rośliny bez granic

Zmierz się z teorią i praktyką wiązania krawatów

Uwolnij umysł Zniewolony... Iluzjami --- Zobacz niebieskiego Pomidora

Bądź wolny jak ślimak --- Poszukaj Stracone go czasu

Idź na spacer z robotem Asimo --- Poznaj biegające pieniądze

Wydostań się z wieży Babel --- Zajrzyj na drugą stronę lustra


Podczas 15. Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik reprezentanci różnych dziedzin wiedzy – matematyki, fizyki, chemii, archeologii, biologii, medycyny, literatury, historii czy geografii – za pomocą ciekawych eksperymentów i pokazów przedstawią, czym może być Wolność.

W 237 stanowiskach, na 40 tys. m kw. zaprezentuje się 230 instytucji naukowych, edukacyjnych i kulturalnych z Polski i zagranicy. Oprócz krajowych instytucji w Pikniku udział wezmą także m.in. przedstawiciele Austrii, Belgii, czech, Estonii, Francji, Hiszpanii, Japonii, Korei Południowej, Litwy, Niemiec, Rosji, Słowacji, Szwecji, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii we współpracy z British Council i Włoch. Po raz pierwszy udział w Pikniku Naukowym wezmą Norwegia i Izrael.

Wśród ponad tysiąca pokazów każdy będzie mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. Będzie można przekonać się, że nauka to nie tylko wzory, wykresy i suche fakty, ale przede wszystkim przygoda i wyzwanie, umożliwiające lepsze rozumienie świata –również tego codziennego, pozornie zwykłego.

Gwiazdami 15. Pikniku Naukowego, których pokazy po prostu trzeba zobaczyć, będą w tym roku wyjątkowi naukowcy –popularyzatorzy nauki: charyzmatyczny Brytyjczyk Tom Pringle znany na całym świecie jako dr Bunhead, Bob Friedhoffer - profesor The City University of New York, popularny demonstrator traktujący naukę jak magię i zabawę, Zirkus Meer z Austrii, objaśniający zjawiska fizyczne za pomocą widowiskowej cyrkowej formuły oraz mówiący głosem dziecka japoński humanoidalny robot Honda Asimo, który sprawnie porusza się, a nawet biega z prędkością 6 km/h.

W dniu imprezy zostanie specjalnie uruchomiona linia autobusowa nr 971, która co 10 minut będzie dowozić wszystkich chętnych z centrum Warszawy (z Al. Jerozolimskich) na Torwar. Wstęp na imprezę jest wolny.

 

REKRUTACJA

informacje 2019/2020

 

Strona dla Rodziców

dzieci sześcioletnich

ADOPCJA SERCA

więcej...


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio