Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

nie tylko lekcje

Minister Edukacji Narodowej ogłosiła rok szkolny 2011/2012

Rokiem Szkoły z Pasją

Szkołę z Pasją kreują przede wszystkim ludzie, nie tylko dyrektor i nauczyciele, ale także sami uczniowie,  rodzice i środowisko zewnętrzne. Dlatego tak ważne w tym roku będzie zaangażowanie w życie szkoły całej społeczności szkolnej.

Minister Katarzyna Hall podkreśliła, że szkoła to nie tylko lekcje - to także współpraca z organizacjami pozarządowymi. Uczniowie zaangażowani w realizowane w szkołach projekty poszczególnych organizacji uczą się zaangażowania, współpracy, aktywności obywatelskiej, wrażliwości na potrzeby innych, wolontariatu lub rozwijają pasje i talenty. Szkoła z ciekawą ofertą edukacyjną sprawia, że nauka jest dla uczniów szczególnie pasjonująca.

"...Zapraszam wszystkich do aktywnego działania na rzecz szkoły. W szczególności zachęcam organizacje pozarządowe do zgłaszania działań z pasją, zaś jednostki samorządu terytorialnego – do wspierania współpracy szkół z lokalnymi organizacjami pozarządowymi."

Katarzyna Hall

minister edukacji narodowej