Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

Drukuj Email

Walentynki 2019

W wielu krajach świata w dniu 14 lutego obchodzone jest święto zakochanych. Nazwa Walentynki pochodzi od imienia Św. Walentego. Najważniejszym miejscem kultu tego świętego jest bazylika we włoskim mieście Terni, gdzie na relikwiarzu ze szczątkami świętego umieszczono napis "Święty Walenty patron miłości". Co roku w niedzielę poprzedzającą dzień 14 lutego przybywają do bazyliki pary narzeczonych z całych Włoch oraz różnych zakątków świata, w celu złożenia przyrzeczenia miłości.

W Polsce największe obchody Walentynek odbywają się w Chełmnie. Dzieje się tak w związku z przechowywanymi w jednym z tamtejszych kościołów relikwii św. Walentego.

Zwyczajem walentynkowym jest wręczanie sobie ozdobnych karteczek, najczęściej w kształcie serca z umieszczonym w środku wierszem lub wyznaniem sympatii. Z Walentynkami łączy się również zwyczaj obdarowywania osób darzonych sympatią różnego rodzaju upominkami np. maskotkami, słodyczami czy kwiatami.

Zgodnie z tradycją naszej szkoły w dniu 14 lutego działała Poczta Walentynkowa. Każdy za jej pośrednictwem mógł wysłać swojej sympatii kartkę. W zabawie brały udział wszystkie klasy. Kartki były pięknie i z sercem wykonane oraz przyniosły wiele radości adresatom.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku równie chętnie weźmiecie udział w zabawie.

Beata Przybysz

Opiekun SU

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Hala Sportowa w SP73

już niedługo

więcej...

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2019/2020

 

Strona dla Rodziców

dzieci sześcioletnich

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

za pomoc

w organizacji

Dnia Pieczonego

Ziemniaka 2018


dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio