Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

Drukuj Email

SAMORZĄD UCZNIOWSKI SP 73


Tradycją naszej szkoły jest uczenie uczniów współodpowiedzialności za podejmowane działania i wizerunek szkoły. Od najmłodszych klas uświadamiamy naszym wychowankom, że mają oni wpływ na atmosferę szkolną i swoje otoczenie.

Dlatego niezmiernie ważne jest, aby nasi uczniowie czuli się gospodarzami szkoły, podejmowali różne zadania na rzecz społeczności uczniowskiej oraz aktywnie uczestniczyli w ich realizacji.


Działaniami uczniowskimi kieruje Samorząd Uczniowski, który od wielu lat jest wybierany w demokratycznych wyborach.

Kandydaci do pracy w SU prezentują swoje programy wyborcze na forum szkoły. Wybory przewodniczącego, zastępcy oraz członków rady odbywają się w tajnym głosowaniu wszystkich uczniów. Komisja wyborcza (opiekun samorządu oraz przewodniczący samorządów klasowych) czuwają nad prawidłowym przebiegiem wyborów do SU. Przewodniczącym SU zostaje osoba, która otrzyma najwięcej głosów.

Po wyborach członkowie SU razem z opiekunem opracowują plan pracy samorządu szkolnego na aktualny rok szkolny, następnie prezentują program wszystkim uczniom na apelu samorządowym.

Później pozostaje już tylko realizacja programu, z której na pewno zostaną skrupulatnie rozliczeni przez swoich kolegów Puszcza oczko


Samorząd Uczniowski organizuje wiele ciekawych imprez i akcji mających na celu uwrażliwienie dzieci i młodzieży na problemy społeczne, takie jak: pomoc potrzebującym, bezpieczeństwo w szkole i poza szkołą, aktywny wypoczynek, zdrowe odżywianie.

Do cyklicznie przeprowadzanych od wielu lat akcji należy udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, w akcji Góra Grosza na rzecz dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych, zbieranie zabawek w akcji I Ty możesz zostać św. Mikołajem, niesienie pomocy zwierzętom w akcji  Podaj łapę.

Samorząd uczniowski organizuje i pomaga w organizacji apeli szkolnych, różnych uroczystości, licznych konkursów szkolnych oraz zabaw.

Stara się motywować kolegów i koleżanki do rozwijania zainteresowań, zdrowego współzawodnictwa w nauce, zachowaniu, sporcie.

 

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2018/2019

Strona dla Rodziców

ADOPCJA SERCA

więcej...

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio