Założenia projektu BAZA

Projekt Baza Akcji Zintegrowanej Animacji to inicjatywa kilkunastu organizacji pozarządowych i instytucji społecznych działających na Pradze Północ.

W ramach projektu organizowane są różnorodne działania dla mieszkańców dzielnicy, w szczególności dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 18 lat.

Projekt trwa od czerwca 2013 do grudnia 2014 roku i jest współfinansowany przez Urząd m.st. Warszawy.

Działania są całkowicie bezpłatne!

BAZA w SZKOLE

W szkole, w ramach projektu BAZA, prowadzone są warsztaty wspierające uczenie się przez całe życie. Prowadzi je Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Pomocy Q Zmianom.

W ramach projektu są organizowane również spektakle interaktywne oraz warsztaty prowadzone przez Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA metodą dramy.

Dodatkowym wsparciem w nauce są korepetycje specjalistyczne prowadzone przez nauczycieli w szkole.

Natomiast we wszystkich placówkach BAZY, po szkole, prowadzone są korepetycje ogólne.

W projekcie BAZA prowadzona jest również terapia pedagogiczna i logopedyczna dla dzieci i młodzieży, która potrzebuje wsparcia w nauce, ma kłopoty z prawidłową wymową. Odbywa się ona w szkole, w pobliskich świetlicach oraz Klubach Młodzieżowych.

Oprócz zajęć dla uczniów zaplanowane zostały warsztaty dla kadry pedagogicznej. Prowadzi je Stowarzyszenie Katolicki Ruch Antynarkotyczny „KARAN”.

BAZA dla RODZICÓW

BAZA to również przestrzeń dla rodziców, którzy mogą wziąć udział w warsztatach umiejętności wychowawczych oraz grupach wsparcia. Ponadto, psychologowie, terapeuci prowadzą konsultacje indywidualne dla rodziców, dzieci i młodzieży.

BAZA po LEKCJACH

W projekcie BAZA dzieci mogą tworzyć miniprojekty, czyli samodzielnie i odpowiedzialnie realizować swoje pomysły na zmianę otoczenia lub poznanie wybranego tematu.

Poza lekcjami w szkole miniprojekty prowadzone są przez:

• Towarzystwo Przyjaciół Dzieci,

• Stowarzyszenie „Mierz Wysoko”,

• Stowarzyszenie Katolicki Ruch Antynarkotyczny „KARAN”,

• Stowarzyszenie Otwarte Drzwi,

• Stowarzyszenie dla Rodzin,

• Kościół Armii Zbawienia w RP.

Oprócz miniprojektów, dzieci mogą uczęszczać na zajęcia sportowe zorganizowane w Dzielnicowym Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Jagiellońskiej. Wyjścia organizowane są przez Placówki BAZY.

BAZA jest otwarta dla mieszkańców Pragi Północ – w wybrane soboty organizowane są rozgrywki gier planszowych dla wszystkich chętnych wspólnej zabawy. Jest to sprawdzony sposób na integrację  dzieci, młodzieży i dorosłych. Aktualne daty dostępne są na: www.facebook.com/BazaAkcji.

Zapraszamy każdego, młodszego i starszego do bezpłatnego udziału w projekcie BAZA.

opracowała: Małgorzata Komosa, pedagog szkolny SP 73

Więcej o projekcie BAZA:

www.facebook.com/BazaAkcji

www.praskieforum.org.pl/projekt-baza

Infolinia BAZY 518 452 047

Organizacje wchodzące w skład konsorcjum:

PARTNERZY WSPIERAJĄCY:

• Dom Kultury TU Praga