Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Kolejne lądowanie Uniwersytetu Latającego Dzieci

W dniu 6.05.2011r. odbyły się kolejne warsztaty Uniwersytetu Latającego Dzieci. Tym razem był to dzień humanistyczny. Podczas zajęć dotyczących kultury i tradycji trzeciego co do wielkości państwa w świecie – Chin, zostaliśmy oczarowani opowieścią o strasznym potworze Nianie i bogach niebios. Dowiedzieliśmy jakie jest najważniejsze i największe chińskie święto. Ile czasu trwają jego obchody i co mają na celu związane z nim świąteczne rytuały i praktyki. Nauczyliśmy się też jeść pałeczkami oraz próbowaliśmy swych sił w kaligrafii, pisząc (Fu dao le - szczęście przybyło).

Drugie zajęcia dotyczyły historii naszego kraju – okresu zwanego PRL-em.

Podczas warsztatów dowiedzieliśmy się jak wtedy żyli ludzie, z jakimi problemami spotykali się na co dzień, jak sobie z nimi radzili. Poznaliśmy ulubione zabawy dzieci. Nawet w jedną z nich graliśmy. Z historią naszego państwa zapoznawaliśmy się oglądając obrazki i wykonując różne zadania. W trakcie zajęć dowiedzieliśmy się też, co to jest karykatura. Było dużo radości i pozytywnej energii.

Kolejne spotkanie z Uniwersytetem już niebawem.

Marzena Mrozińska