Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

Drukuj Email

XII Międzynarodowy Konkurs Informatyczny BÓBR 2017

 

Bóbr to konkurs dla uczniów wszystkich etapów edukacyjnych, od klasy I szkoły podstawowej do matury, którzy lubią rozwiązywać nietypowe zadania z różnych dziedzin, wykazując się przy tym logicznym myśleniem.

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów. Z pewnością pomoże im w zdobywaniu wiedzy i umiejętności potrzebnych w życiu, czy w przyszłej pracy zawodowej.


Konkurs jest przeprowadzany w czterech kategoriach:

  • Skrzat - klasy 1-3 szkół podstawowych, 16 listopada 2017 godzina 12.00 -13.00

  • Beniamin – klasy 4-6 szkół podstawowych, 15 listopada 2017 godzina 12.00- 13.00

  • Junior – klasy 7 szkół podstawowych oraz szkoły gimnazjalne, 14 listopada 2017 godzina 12.00-13.00

  • Senior – szkoły ponadgimnazjalne, 13 listopada 2017 godzina 12.00-13.00

Konkurs ma charakter jednorazowego testu wykonywanego samodzielnie przez uczestnika z pomocą komputera na oprogramowaniu konkursowym. Test składa się z 15 zadań dla kategorii Skrzat oraz 24 zadań dla pozostałych kategorii. Rozwiązanie zadania polega na wskazaniu dokładnie jednej z możliwych odpowiedzi przez kliknięcie na niej lub wykonaniu innych czynności z pomocą komputera, prowadzących do rozwiązania. Liczba zadań i szczegółowe zasady punktowania są ogłaszane każdego roku w Zasadach Organizacji Zawodów (ZOZ).

Organizatorem polskiej edycji konkursu Bóbr jest od jedenastu lat profesor Maciej Sysło wraz z zespołem specjalistów z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a od 2015 roku również firma Learnetic

Tegoroczna edycja została objęta patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji

 

Więcej informacji o konkursie znajdziecie na stronie organizatora: www.bobr.edu.pl

Zapraszam wszystkich uczniów do sprawdzenia swoich umiejętności oraz udziału w konkursie!

Uwaga! Liczba uczestników w szkole ograniczona liczbą komputerów w pracowni.

Zgłoszenia przyjmuję do 31 października 2017.

Grażyna Chmielewska

 

 

 

 

 

 

 


 

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2018/2019

Strona dla Rodziców

ADOPCJA SERCA

więcej...

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio