Iskierka Przyjaźni

W ramach akcji Iskierka Przyjaźni uczniowie naszej szkoły odwiedzają dzieci niepełnosprawne w Zespole Szkół Specjalnych Nr 92, przy ul. Tarchomińskiej.

Przedstawiamy wypowiedzi naszych uczniów po jednym ze spotkań z niepełnosprawnymi kolegami  i koleżankami:

28.11.2014 r. poszliśmy z naszym opiekunem panią Jadwigą Kozłowską na zajęcia integracyjne „Iskierka przyjaźni” do szkoły specjalnej przy  ul. Tarchomińskiej. Do tej szkoły chodzą dzieci niepełnosprawne. Przedstawiały się nam, mówiły, jak się czują i pytały się też, jak się czujemy. Kibicowaliśmy im podczas zawodów sportowych, bawiliśmy się znakomicie. Potem uczniowie oprowadzali  nas po kuchni i pokazywały, że tu robią coś do jedzenia. Niektóre dzieci są głuchonieme i na obrazkach pokazują, czego chcą. Wrażenia z pobytu w tej szkole były pozytywne, byłem pod wrażaniem, że dzieci niepełnosprawne radzą sobie znakomicie.

Mateusz  kl. Vc

Na początku gdy szliśmy do szkoły byłam troszkę zdenerwowana i trochę się bałam, bo nie wiedziałam, jak się tam zachować. Gdy doszliśmy od razu zapomniałam o strachu i zrobiło się bardzo sympatycznie. Na początku głosowaliśmy na prace, które nam się podobały, a potem poszliśmy zapoznać się z innymi dziećmi. Było bardzo ciekawie. Następnie poszliśmy na zawody. Na ławce siedziałam koło dwóch chłopców z tej szkoły. Było mi bardzo miło, gdy jeden z nich wziął mnie za rękę i przytulił. Najprawdopodobniej pokazał, że cieszy się tym, że przyszliśmy. Na koniec zwiedziliśmy trochę ich szkołę i musieliśmy wracać. Było mi trochę smutno, że muszę już iść i rozstać się z tymi sympatycznymi dziećmi. Ale wiem, że niedługo znowu tam pójdziemy.

Ola  kl. Vc

Moim zdaniem w szkole dla dzieci niepełnosprawnych było normalnie. Zadziwiło mnie natomiast, w jaki sposób komunikują się ze światem. Miło się z nimi rozmawiało. Olimpiada (za którą bardzo dziękujemy za zaproszenie) pokazała, że choć są niepełnosprawni, to i tak mogą być bardzo dobrymi sportowcami.

Ida  kl. Vc