Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Integracja w naszej szkole

"Niech każde z naszych dzieci znajdzie jakąś dziedzinę,

w której będzie mógł na chwilę uzyskać przewagę i powodzenie"

Wychodząc naprzeciw potrzebom środowiska, w roku szkolnym 2004/2005, po raz pierwszy utworzyliśmy w naszej szkole klasę integracyjną.

Zdawaliśmy sobie sprawę, z jak ogromnym problemem spotykają się dzieci niepełnosprawne i ich rodzice, stając u progu rozpoczęcia nauki szkolnej.

Powołując klasy integracyjne staramy się stworzyć wszystkim naszym uczniom warunki przygotowania ich  do aktywnego, w pełni wartościowego życia w społeczeństwie.

Wspólne przebywanie od najmłodszych lat dzieci zdrowych i niepełnosprawnych pomaga kształtować: postawę tolerancji, zauważanie i zrozumienie odmiennych potrzeb innych ludzi, umiejętność współdziałania i pomocy potrzebującym.

W obecnym roku szkolnym 2014/2015 w naszej szkole funkcjonuje 9 klas integracyjnych:

• 2 klasy szóste,

• 2 klasy piąte,