Designed by:

Wsparcie Praskich Szkół

Od listopada 2015r. we współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju i Pomocy Q Zmianom  w naszej szkole jest realizowany projekt „Wsparcie Praskich Szkół”.

W ramach projektu prowadzone są następujące działania:

1. Zajęcia w świetlicy szkolnej pt.: „Czy to prawda?” Celem zajęć jest rozwój zainteresowań, rozbudzenie ciekawości poznawczej przez zagadki, eksperymenty i twórcze ćwiczenia, rozwój umiejętności współpracy, wzmocnienie samooceny.

2. Zajęcia pozalekcyjne prowadzone na platformie Khan Academy. Uczniowie uczą się od podstaw matematyki, mogą również zapoznać się z programowaniem, historią sztuki.

3. Warsztaty profilaktyczne dla zerówki:

• zajęcia dla dzieci- realizacja programu edukacyjnego z zakresu rozwijania umiejętności społeczno- emocjonalnych, komunikacyjnych i współpracy. Zajęcia będą prowadzone metodami aktywnymi z wykorzystaniem bajkoterapii, arteterapii, pracy w grupach, tańca, chusty Klanzy;

• zajęcia dla dzieci z rodzicami mające na celu wzmacnianie kompetencji wychowawczych, wspieranie relacji miedzy rodzicem a dzieckiem.

4. Warsztaty profilaktyczne dla uczniów z klas 5-6 z zakresu wzmacniania umiejętności społeczno- emocjonalnych, komunikacyjnych, współpracy, radzenia sobie z konfliktami.

5. Zajęcia specjalistyczne: terapia logopedyczna, terapia pedagogiczna dla
klas 0-3, zajęcia wyrównawcze z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego dla klas 5-6

Małgorzata Komosa

Projekt finansowany przez m.st. Warszawa Dzielnica Praga Północ