Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

Drukuj

Spotkanie z pisarzem

11.09.2018r klasa 3a i 3b zostały zaproszone na spotkanie autorskie z panem Pawłem Beręsewiczem do Biblioteki Publicznej przy ul. Ząbkowskiej.

Pisarz opowiedział o swojej karierze zawodowej. Dowiedzieliśmy się, że pan Paweł pracował jako nauczyciel języka angielskiego w liceum, kolejne doświadczenia zawodowe zdobywał jako autor słowników angielsko-polskich i polsko-angielskich. W związku z tym pisarz sprawdził u publiczności znajomość języka angielskiego.

Następnie skierował uwagę słuchaczy w stronę czytelnictwa, zadając pytanie, czy to prawda, że ludzie czytają coraz mniej. Dzieci bardzo chętnie włączały się w dyskusję. Niektóre zostały także zaproszone na rozmowę o książkach przy wyimaginowanej herbatce. Pisarz poruszał tematy: kryminałów, miłości, mody, sportu, pieniędzy i wojny, obrazując każdy z nich swoimi utworami. Opowiadał żywo i barwnie o bohaterach swoich utworów, nie zdradzając jednak zakończenia przygód.

Spotkanie zapadnie na długo w pamięci dzieci i zachęci do czytania, zwłaszcza że w podręcznikach do klasy trzecich są opowiadania pana Pawła Beręsewicza.

Iwona Leusz

wychowawca klasy 3a

 

 

 

 

 


 

Hala Sportowa w SP73

już niedługo

więcej...

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2019/2020

 

Strona dla Rodziców

dzieci sześcioletnich

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

ADOPCJA SERCA

więcej...

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio