Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

LICZNIK ODWIEDZIN

Odsłon : 2433595
Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 

dziennik elektroniczny

więcej ...

REALIZOWANE PROJEKTY

WSPARCIE PRASKICH SZKÓŁ

 


 

 


MOJA PRZYSZŁOŚĆ

PRZEWODNIK

po PRADZE

wersja angielska

więcej...

Strona Wyróżniona

w Konkursie

więcej...Designed by:

Drukuj Email

Mistrz Prawego Brzegu – dzielnicowy turniej szachowy

W Galerii Konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy 21 lutego 2013 odbył się finał Dzielnicowego Turnieju Szachowego "Mistrz Prawego Brzegu".

Do zawodów przystąpili uczniowie z praskich szkół podstawowych nr: 30, 50, 73, 127 oraz 258.

Z satysfakcją informujemy, że nasza drużyna w składzie: Natalia Woźniak (klasa 5b), Bartosz Sobkowicz (5c), Maciej Borowski (6a) i Radek Olay- Fernandez(6c) zdobyła III miejsce. W rozgrywkach warszawskich dwójka naszych szachistów – Radek Olay- Fernadez oraz Natalia Woźniak wystąpią w drużynie Pragi Północ.

Warto podkreślić, że projekt poświęcony organizacji międzyszkolnego turnieju szachowego "Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Szachach" powstał z inicjatywy pana Marka Borowskiego - Senatora RP, Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy oraz dyrektorów praskich szkół podstawowych.

Przedstawiamy relację z zawodów – prawie na "żywo". Jej autorem jest Bartek Sobkowicz, uczeń klasy 5c, jeden z naszych zawodników:

"Mistrzostwa rozpoczęły się o godz. 12.

W zawodach wzięły udział drużyny z praskich szkół nr: 258, 127, 50, 30 i my SP 73.

Mieliśmy grać każda drużyna z każdą po 15 minut na osobę, a więc pięć rund, przy czym w każdej rundzie jedna z drużyn odpoczywała.

Nasza drużyna wystartowała dopiero w II rundzie. Niestety pierwsze nasze starcie z rywalami wypadło tragicznie, wygrał tylko Radek. Mnie sparaliżował zegar szachowy, z którym wcześniej nigdy nie grałem. Poza tym myślałem, że przez 15 minut nie skończę partii. Grałem więc bardzo chaotycznie, bez głowy.

Następna runda poszła znacznie lepiej, swoich przeciwników pokonał Radek i ja. Wcześniej kolega Radek udzielił mi bardzo cennej wskazówki: należy tak grać, żeby jak najszybciej przejąć centrum szachownicy. I pomogło!

Trzecia runda poszła naszej drużynie jeszcze lepiej, Natalia zremisowała, a my, tzn. ja i Radek wygraliśmy swoje partie. Przed ostatnią, 5 rundą, zajmowaliśmy trzecie miejsce, ale mieliśmy spore szanse na miejsce pierwsze, nasi główni rywale – SP 50 pauzowała. Pierwszą partię skończyła Natalka i hura! udało jej się wygrać w trzech ruchach. Ja znowu zacząłem od objęcia środka. Powoli zbijałem pionki przeciwnika, aż został mu król i kilka pionków, wtedy go zmatowałem. Jako trzeci skończył Maciek. Niestety przegrał. Z naszej reprezentacji został Radek, któremu nie do końca układała się gra. Po jakimś czasie poddał się.

Ostatecznie zajęliśmy jako drużyna trzecie miejsce w dzielnicy. Oprócz klasyfikacji drużynowej była również klasyfikacja indywidualna. Najlepsi szachiści w dzielnicy utworzą drużynę, która będzie reprezentowała Pragę Północ w etapie warszawskim. I tu wielki sukces – do praskiej drużyny zakwalifikował się nasz kolega Radek, a Natalka będzie zawodnikiem rezerwowym.

Później były gratulacje, wręczanie dyplomów i nagród.

Turniej był dla nas ciekawym doświadczeniem, był ogromny stres i wielka radość z każdego zwycięstwa. Myślę, że w następnym zawodach pójdzie nam lepiej, chociaż teraz też było świetnie, szczególnie, że daliśmy sobie radę nie tylko z przeciwnikami i presją, ale również z zegarem szachowym, z którym mieliśmy pierwszy raz do czynienia.

Bartek Sobkowicz z klasy 5c

 

Więcej zdjęć z turnieju szachowego w FotoGalerii. Zapraszamy!

 


 


 


 

Hala Sportowa w SP73

już niedługo

więcej...

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2019/2020

 

Strona dla Rodziców

dzieci sześcioletnich

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

za pomoc

w organizacji

Dnia Pieczonego

Ziemniaka 2018


dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio