Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

Drukuj Email

AKADEMIA DZIECI

W roku szkolnym 2012/1013 uczniowie naszej szkoły, którzy realizują indywidualne programy nauczania z różnych przedmiotów, mają możliwość uczestnictwa w zajęciach Akademii Dzieci.

Zajęcia te mają formę wykładów, organizowanych w salach Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W ciągu roku szkolnego planowane jest przeprowadzenie ośmiu wykładów, z częstotliwością ok. jeden raz w miesiącu. Do tej pory odbyły się już dwa spotkania.

Wykładowcami są pracownicy naukowi z różnych uczelni wyższych, ale na równi z nimi swoich sił jako prelegenci mogą spróbować młodzi uczestnicy Akademii. Tematy są bardzo aktualne i interesujące dla wszystkich uczestników – dowodem na to są dziesiątki pytań, zadawanych na koniec każdego wykładu.

Do tej pory uczniowie mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat między innymi: palindromów, terrarystyki, życia jeży, paleontologii czy języka kreskówek. Każdy wykład kończy się konkursem wiedzy, podczas którego młodzi uczestnicy mogą zdobyć nagrody książkowe lub słodkie niespodzianki.

Wszyscy uczniowie uczęszczający na wykłady otrzymali indeksy Akademii Dzieci, w których zbierają podpisy wykładowców. Pod koniec roku szkolnego dla tych "studentów", którzy systematycznie uczestniczyli w wykładach przewidziane są pamiątkowe dyplomy ukończenia Akademii Dzieci.

Dorota Ehrmann, Marzena Mrozińska

Więcej zdjęć w FotoGalerii ZAPRASZAMY

 


 

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2018/2019

Strona dla Rodziców

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio