Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

LICZNIK ODWIEDZIN

Odsłon : 2474955
Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 

dziennik elektroniczny

więcej ...

REALIZOWANE PROJEKTY

WSPARCIE PRASKICH SZKÓŁ

 


 

 


MOJA PRZYSZŁOŚĆ

PRZEWODNIK

po PRADZE

wersja angielska

więcej...

Strona Wyróżniona

w Konkursie

więcej...Designed by:

Drukuj Email

Innowacyjny Nauczyciel 2012

Grażyna Chmielewska, nauczyciel informatyki w naszej szkole, została zwycięzcą Konkursu Innowacyjny Nauczyciel.

Podczas uroczystej Gali 15 października na Zamku Królewskim w Warszawie odebrała z rąk Ministra Edukacji Narodowej Krystyny Szumilas tytuł Innowacyjnego Nauczyciela Roku 2012 za projekt Cyfrowe Opowieści.


 

Konkurs Innowacyjny Nauczyciel jest konkursem międzynarodowym, kierowanym do nauczycieli wszystkich przedmiotów uczących we wszystkich typach szkół (wyłączając szkoły wyższe). Konkurs jest ważnym elementem programu Partners in Learning firmy Microsoft.

Uczestnictwo w konkursie polega na przedstawieniu zrealizowanego z grupą uczniów, w ramach zajęć szkolnych, projektu edukacyjnego. Projekt powinien dotyczyć wykorzystywania nowoczesnych technologii informacyjnych w pracy dydaktycznej w ramach dowolnego przedmiotu, musi być również zweryfikowany podczas zajęć.

Zwycięzcy Konkursu będą reprezentować Polskę na Forum europejskim i światowym Innowacyjnych Nauczycieli i Szkół.

Organizatorem konkursu Innowacyjny Nauczyciel, Innowacyjna Szkoła w Polsce jest firma Microsoft we współpracy z Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie (OEIiZK), Głosem Nauczycielskim i firmą Hewlett-Packard.


O nagrodzonym projekcie Cyfrowe Opowieści

Głównym celem projektu Cyfrowe Opowieści było zdobycie umiejętności tworzenia multimedialnego przekazu, którym miała być filmowa opowieść będąca adaptacją krótkiego utworu literackiego: baśni, bajki czy wiersza oraz stworzenie uczniom możliwości osiągnięcia sukcesu i zaprezentowania swoich osiągnięć obejmujących stosowanie technologii informacyjnej.

Tworząc multimedialne opowieści filmowe uczniowie poznawali zasady tworzenia i montażu filmów, pisania scenariuszy, scenopisów, tworzenia kompozycji graficznych i muzycznych, nagrywania i dodawania ścieżki dźwiękowej, czyli w twórczy sposób wykorzystywali narzędzia technologii informacyjnej. Uwieńczeniem projektu był konkurs on-line Festiwal Filmowy Cyfrowe Opowieści. Festiwal ma swoją stronę WWW, na której prezentowane są prace uczniów, autorzy filmów, wyniki głosowania oraz informacje o projekcie. Filmy cieszą się dużą oglądalnością, prezentacja filmów jest najczęściej odwiedzaną stroną na szkolnym portalu.

Zapraszamy na seans filmowy!

GCH

 

Hala Sportowa w SP73

już niedługo

więcej...

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2019/2020

 

Strona dla Rodziców

dzieci sześcioletnich

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

za pomoc

w organizacji

Dnia Pieczonego

Ziemniaka 2018


dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio