Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

Drukuj Email

Ślubowanie klas pierwszych

W dniu 15 października 2012r w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. Udział w niej wzięły dwie klasy pierwsze: 1a, której wychowawczynią jest pani Wanda Bachanek i 1b integracyjna z wychowawczynią panią Małgorzatą Kamińską i panią Iwoną Janowską nauczycielem wspomagającym.

Punktualnie o godz. 10.00 sala gimnastyczna zapełniła się gośćmi, a leciutko stremowane pierwszaki ustawiły się na scenie. Rozpoczęła się część artystyczna ze śpiewem, tańcem, a także z udziałem wróżek (tak! tak!) i prawdziwymi czarami! Dzielni pierwszoklasiści nie dali się złej wróżce, która chciała przemienić dzieci w leniuchów, pokazali, że są mądrzy, odważni i zasługują na to, aby stać się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.

 

Następnie rozpoczęła się część oficjalna. Wszyscy zgromadzeni uroczyście zaśpiewali hymn narodowy, a przejęci uczniowie złożyli przyrzeczenia przed sztandarem szkoły. Pani dyrektor Bożena Ćwiklińska mogła już położyć słynny, wielki ołówek na ramieniu każdego pierwszoklasisty, tym samym pasując go na ucznia. To było przeżycie!

Aż szkoda, że taka uroczystość jest tylko raz w życiu... Mamy nadzieję, że wrażenia z niej pozostaną w pamięci i sercach dzieci na bardzo długo, a może i na zawsze!

Gratulujemy pierwszoklasistom i życzymy im sukcesów w nauce oraz wielu wspaniałych chwil w naszej szkole.

Iwona Janowska

 

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2018/2019

Strona dla Rodziców

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio