Mistrzowie Mazowsza

Uczestników XIV Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju szkół podstawowych gościł w tym roku Gostynin.

Prawo startu na tej sportowej imprezie mają mistrzowie poszczególnych powiatów woj. mazowieckiego oraz trzy najlepsze zespoły warszawskie wyłonione w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Rok rocznie w MIMS bierze udział dwanaście zespołów i walczą o Mistrzostwo Mazowsza systemem grupowo- pucharowym.

W tym roku uczniowie naszej szkoły zdobyli podwójne Mistrzostwo Warszawy. Dziewczęta, jak i chłopcy na Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej pojechali z dużymi aspiracjami na sukces.

Zawody odbywały się w dniach 26-27 maja dla dziewcząt i 28-29 maja dla chłopców. Podczas perfekcyjnie przeprowadzonych zawodów zarówno dziewczęta, jak i chłopcy nie zeszli pokonani z boiska.

Mecz finałowy dziewcząt pomiędzy SP 73 Warszawa, a SP 3 Zielonka po ostrym strzelaniu na bramkę przeciwnika zakończył się wynikiem 3:0 dla naszych zawodniczek!

Chłopcy przeszli przez eliminacje jak burza i w finale spotkali się ze Szkołą Podstawową z Garwolina. Mecz przebiegał pod dyktando naszych zawodników i ostatecznie zakończył się zwycięstwem 6:1.

Tym samym drużyna chłopców zdobyła potrójne Mistrzostwo!!!

Szkoda, że nasze dziewczęta nie miały szansy walczyć o Mistrzostwo Polski z powodu braku środków finansowych na wyjazdy.

Jarosław Słocki

PODZIĘKOWANIA