Jesteśmy Mistrzami Polski!

Uczniowie naszej szkoły zdobyli tytuł Mistrza Polski w unihokeju. Tym samym powtórzyliśmy sukces sportowy z roku 2006, gdzie po raz pierwszy zdobyliśmy Mistrzostwo Polski. Uczniowie klas sportowych ukoronowali tym zwycięstwem swoją trzyletnią pracę.

Tegoroczne finały zorganizowane zostały w Babimoście. Drużyna tego miasta była obrońcą tytułu. Do meczu finałowego obydwie drużyny przystąpiły z kompletem punktów. Po zaciętym meczu drużyna SP73 z Warszawy wygrała 3:1.

Indywidualne wyróżnienia otrzymali również nasi zawodnicy: Bartłomiej Kalinowski – za najlepszego napastnika, a Kacper Gałązka - najlepszego obrońcę Mistrzostw Polski.

Naszą szkołę reprezentowali: Mateusz Lisowski- kapitan, Piotr Wydra- bramkarz, Gałązka Kacper, Dominik Szczapa, Bartosz Liśkiewicz, Hubert Kosmatka, Krzysztof Flis, Dominik Przybyłkowski, Damian Baran, Rafał Tadzik, Tomasz Dolecki, Patryk Jędrych oraz Bartłomiej Kalinowski.

Jest to kolejny wielki sukces sportowy tego rocznika, po zdobyciu I miejsca na Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w unihokeju w bieżącym roku.

Chłopcy nie poprzestali na rozgrywkach unihokeja. Również wspaniale wypadli na XLV WOM w biegach przełajowych, gdzie kapitan zespołu Mateusz Lisowski zdobył brązowy medal w biegach indywidualnych, a sztafeta uplasowała się tuż za podium na IV miejscu.

Wielkie gratulacje dla drużyny SP 73 i trenerów: pana Jarosława Słockiego i pani Moniki Wojdy.

Jesteśmy z Was dumni!

PODZIĘKOWANIA