Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

Drukuj Email

To już 85 lat ...

Jubileusz – urodziny naszej szkoły … Wiek całkiem słuszny

Szkoła ma piękne tradycje. Powstała w 1934 roku na Żoliborzu. Jej siedzibą był istniejący do dzisiaj budynek przy ulicy Elbląskiej 51. W czasie wojny prowadzono tajne nauczanie, bo budynek był często zajmowany przez wojska niemieckie. Po wojnie siedzibą szkoły była kamienica przy ulicy Brzeskiej 9, a od 1955 nowy budynek przy Białostockiej 10/18. Wszystkie te fakty historyczne dokumentuje autentyczna kronika szkoły przechowywana w czasie wojny wraz ze sztandarem w prywatnej piwnicy kierownika szkoły Jana Górskiego przy ulicy Brzeskiej.

Około 10 lat temu przeprowadzono renowację tych skarbów szkolnych w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Impreza urodzinowa w dniu 22 listopada 2019 r. była bardzo uroczysta. Było wielu gości. Dzielnicę reprezentowali: Zastępca Burmistrza Dariusz Kacprzak, Naczelnik WOiW Włodzimierz Siess, Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Jacek Wachowicz. Biuro Edukacji reprezentowała Naczelnik Wydziału Przedszkoli i Szkół Joanna Cholewińska. Byli radni dzielnicy, dyrektorzy północnopraskich placówek oświatowych, przedstawiciele kościoła katolickiego i prawosławnego, emerytowani nauczyciele szkoły, przedstawiciele instytucji współpracujących ze szkołą, rodzice, uczniowie.

 

Dyrektor szkoły Bożena Ćwiklińska przedstawiła ilustrowaną historię szkoły.

Pan Burmistrz Dariusz Kacprzak gratulował jubileuszu, wręczał nagrody: nagrodę burmistrza – wicedyrektor Joannie Banaszek, nagrodę dyrektora – Katarzynie Lamprecht, ale przede wszystkich opowiadał o zbliżającej się wielkimi krokami budowie naszej hali sportowej.

Pani Naczelnik Biura Edukacji Wydziału Przedszkoli i Szkół Joanna Cholewińska odczytała list gratulacyjny Prezydenta Rafała Trzaskowskiego, od którego otrzymaliśmy prezent w postaci 5000,00 zł na zakup pomocy naukowych.

Na uroczystości nie mógł być obecny Pan Senator Marek Borowski, który ufundował naszym uczniom prezent w postaci zestawu robotów Ozobot, które będą służyły najmłodszym do nauki programowania.

Głos zabierali również pan Jacek Wachowicz (absolwent szkoły), proboszcz parafii ksiądz Bogusław Kowalski (ufundował prezenty dla sportowców), przedstawiciele związków zawodowych, Rady Rodziców, emerytowanych nauczycieli.

Fantastyczną część artystyczną przygotowali uczniowie pod kierunkiem nauczycieli: Małgorzaty Pazik, Ewy Kowalskiej, Bożeny Ćwiklińskiej, Kamili Fediuk, Moniki Wojdy, Dominki Sasin. Scenografię przygotowała Katarzyna Ebinger.

Były to wspomnienia z Bazaru Różyckiego – w roli głównej występowały pyzy …

Publiczności bardzo się podobało – były owacje na stojąco i bisy.

Po części oficjalnej goście spotkali się w stołówce szkolnej, którą przerobiono na „bufet praski”. Oczywiście były pyzy, flaki i smalec z ogórkiem.

Wielki tort urodzinowy przygotowała jedna z naszych mam, a jednocześnie radna dzielnicy Pani Barbara Domańska. Inne słodkości przygotowali nauczyciele szkoły.

Było faaaaajnie …

Bożena Ćwiklińska

 

 

 

 

 

 

 


 

Hala Sportowa w SP73

już niedługo

więcej...

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2019/2020

 

Strona dla Rodziców

dzieci sześcioletnich

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

za pomoc

w organizacji

Dnia Pieczonego

Ziemniaka 2018


dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio