Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

Drukuj Email

Nasza Dzielnica Marzeń druga na Pradze

Za nami finał projektu „Ciepło dla Pragi”, w którym uczniowie przez 5 miesięcy budowali dzielnicę marzeń. Dziesięć najlepszych projektów do finału wybrała Komisja Konkursu, zaś o wyborze laureatów decydowała publiczność poprzez głosowanie podczas eventu 9 marca w Muzeum Warszawskiej Pragi.

Spośród 6 naszych projektów finałowych praca zespołu nr 2 w składzie: Piotr Sowa, Tomek Dudek i Nikola Kozłowska, zdobyła najwięcej głosów zajmując II miejsce w Dzielnicy.

 

Dziękujemy wszystkim Gościom, który odwiedzili Muzeum Pragi i dzielnie wspierali naszych uczniów.

Gratuluję zwycięzcom i wszystkim finalistom!

Jestem z Was dumna. Wasze pomysły na Pragę przyszłości są nowatorskie pod względem rozwiązań ekologicznych, energooszczędnych i przyjaznych dla mieszkańców. Imponowaliście zarówno umiejętnościami informatycznymi i projektowania przestrzennego jak i wiedzą z dziedziny ekologii, rozwiązań architektonicznych, odnawialnych źródeł energii oraz podejmowaniem racjonalnych decyzji związanych ze zrównoważonym kształtowaniem przestrzeni miejskiej.

 

Po konkursie nasuwa się refleksja:

Szkoda, że nasza Praga nie może być Dzielnicą Marzeń z zaproponowanych przez uczniów projektów.

Może warto by dorośli podejmując decyzje dotyczące modernizacji, budowy nowych obiektów czy restrukturyzacji dzielnicy uwzględniali propozycje najmłodszych Prażan. Propozycje uczniów praskich szkół podstawowych są konkurencyjne dla projektów profesjonalistów, a może nawet bardziej innowacyjne. Każdy przedstawia nowoczesną, a zarazem nie tracącą swojego klimatu, zrównoważoną energetycznie, atrakcyjną dla turystów, zieloną i przyjazną mieszkańcom Pragę przyszłości.

Może kiedyś … w przyszłości?

Grażyna Chmielewska

 

zdjecia: Centrum UNEP/GRID-Warszawa

 

 

 

 

 

  

Hala Sportowa w SP73

już niedługo

więcej...

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2019/2020

 

Strona dla Rodziców

dzieci sześcioletnich

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

za pomoc

w organizacji

Dnia Pieczonego

Ziemniaka 2018


dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio