Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

Drukuj Email

Historyczna gra terenowa 100-lecie Niepodległej

W czwartek 8 listopada 2018r. punktualnie o godzinie 16.00 czterdzieścioro pięcioro ochotników przybyło do tymczasowej Kwatery Głównej, w którą na dwie godziny zmieniła się Czytelnia, by wziąć udział w szkolnej grze terenowej „100-lecie Niepodległej”.

 

Po przywitaniu przez organizatorów, uczestnicy wysłuchali wprowadzenia do gry, poznali zasady i dowiedzieli się, co należy zrobić aby ją wygrać. Kilka chwil później dziesięć rozentuzjazmowanych drużyn rozpoczęło wyścig.

Do znalezienia mieli dziesięć miejsc, w których ukryci Agenci przygotowali rozmaite zadania do wykonania. Agenci wspierani byli przez dwóch żołnierzymundurach powstańca listopadowego i legionisty z czasów I wojny światowej.

Zagadki, szyfr, puzzle, krzyżówka, przenoszenie rannego manekina, czołganie się, znajomość pieśni patriotycznych, hymnu, głównych wydarzeń i postaci historycznych z okresu od I rozbioru Polski do wybuchu I wojny światowej - oto z czym musieli zmierzyć się ochotnicy.

Wszyscy wykazali się wiedzą, sprytem i odwagą, jednak najszybsza była drużyna nr 8 w składzie: Daria Cieślak kl. 8c, Patryk Zawada kl. 8c, Jakub Skwierz kl. 8d, Oliwier Piotrowski kl. 4d, Bartłomiej Saulus kl. 2b i to oni wygrali grę.

Na zakończenie, po podziękowaniach i ogłoszeniu wyników zabawy, wszyscy uczestnicy stanęli do wspólnej fotografii oraz otrzymali drobne upominki.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Pana Adama Librowskiego z Grupy Rekonstrukcyjno-Filmowej GRF Bemowo za nieodpłatne wypożyczenie strojów historycznych.

Zapraszamy do Fotorelacji

 

 

 

 

 

 

 


 

Hala Sportowa w SP73

już niedługo

więcej...

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2019/2020

 

Strona dla Rodziców

dzieci sześcioletnich

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

za pomoc

w organizacji

Dnia Pieczonego

Ziemniaka 2018


dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio