Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

Drukuj Email

Budowaliśmy Park Centralny w Minecraft

Grupa naszych uczniów miała przyjemność projektować swoją wizję jednego z najpopularniejszych miejsc w Warszawie – obecnego Placu Defilad, uczestnicząc w warsztatach programowania w grze Minecraft w siedzibie polskiego oddziału Microsoft. W trakcie warsztatów pracowaliśmy na najnowszym komputerze Microsoft Surface Go, poznaliśmy jego najważniejsze funkcje i zastosowania edukacyjne.

Zajęcia z kodowania były otwarciem ogólnopolskiego konkursu „Stolica do sześcianu”, organizowanego przez MindCloud, szkołę kodowania, we współpracy z Microsoft. Celem konkursu jest aktywizacja uczniów do kreatywnego korzystania z gry Minecraft poprzez realizację autorskich projektów architektonicznych dotyczących miasta Warszawy.

Największe emocje wzbudził specjalny gość spotkania znany youtuber Michał Baraniak, autor popularnego kanału RoxMB, guru społeczności Minecraft w Polsce. Opowiadał o swoich doświadczeniach z programowania w Minecrafcie i pracy youtubera. Udzielał cennych wskazówek wszystkim zainteresowanym prowadzeniem własnego kanału na YouTube. To RoxMB wraz z ekspertami z MindCloud będzie oceniał prace w konkursie Stolica do sześcianu, w którym to nagrodą główną jest Microsoft Surface Go.


więcej o wydarzeniu [czytaj...] [czytaj...]

informacje o konkursie Stolica do sześcianu [czytaj...]


O grze Minecraft

Minecraft to gra komputerowa z nieskończonymi możliwościami do odkrywania świata poprzez budowę obiektów i wykonywanie zadań. Oprócz funkcji rozrywkowej doskonale pełni również funkcję edukacyjną: uczymy się budować algorytmy i programować je w środowisku wizualnym, poprzez budowanie rozmaitych budowli rozwijamy swoją kreatywności, rozwiązujemy problemów z różnych dziedzin, uczymy się logicznego myślenia oraz pracy w grupie.

Grażyna Chmielewska

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Hala Sportowa w SP73

już niedługo

więcej...

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2019/2020

 

Strona dla Rodziców

dzieci sześcioletnich

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

za pomoc

w organizacji

Dnia Pieczonego

Ziemniaka 2018


dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio