Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

Drukuj Email

Dzień Pieczonego Ziemniaka

Sobota, godzina 10, piękna, słoneczna pogoda, a pod SP 73 nietypowy, jak na ten dzień tygodnia, widok. Tłumy uczniów, ich rodzeństwa, rodziców, dziadków z owocem lub warzywem w ręku zmierzają na teren szkolnego boiska. Co było przyczyną tego sympatycznego zamieszania? To coroczny festyn rodzinny - „Dzień pieczonego ziemniaka”.

Na uczestników pikniku czekała moc sportowych i artystycznych atrakcji. Dzieci zmierzyły się m.in. z przeciąganiem liny, skokami przez skakankę, rzutem ziemniakiem do celu, wyścigami w workach, czy slalomem z ziemniakiem. Ta konkurencja dostarczała wielu emocji. Uczniowie próbowali utrzymać ziemniaka na paletce, co stanowiło nie lada wyzwanie dla młodszych i starszych uczestników zabawy. Po zakończeniu każdego zadania można było otrzymać cenną pieczątkę, którą później wymieniało się na nagrody w loterii fantowej.

W innym miejscu dzieci tworzyły rozmaite warzywne konstrukcje, a „gniotki” z balonów i mąki cieszyły się dużą popularnością i sprawiły wiele przyjemności. Było stanowisko z origami, stemplami z ziemniaka, malowaniem buziek lub tatuaży na rękach. Dzieci mogły na chwilę zamienić się w Batmana, pirata, księżniczkę czy inne postacie z bajek.

Uczestnicy festynu mieli możliwość zobaczyć wóz strażacki i pokazy umiejętności psów policyjnych. Na zakończenie wszyscy mogli obejrzeć występy uczniów naszej szkoły.

Podczas pikniku nie mogło oczywiście zabraknąć bufetu z pysznościami przygotowanymi przez dzieci i rodziców. Stoły uginały się pod słodkościami. Pośród wyśmienitych ciast i ciasteczek, sałatki owocowej, zapiekanki ziemniaczanej i rozmaitych owoców, nie mogło zabraknąć gwoździa programu - pieczonych ziemniaczków z grilla.

Iwona Elznerowicz

 

 

 

 

 

 

 


 

Hala Sportowa w SP73

już niedługo

więcej...

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2019/2020

 

Strona dla Rodziców

dzieci sześcioletnich

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

za pomoc

w organizacji

Dnia Pieczonego

Ziemniaka 2018


dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio