Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

Drukuj Email

Podsumowanie pozaszkolnych konkursów polonistycznych

Wraz z końcem roku szkolnego nadszedł czas podsumowania ostatnich pozaszkolnych konkursów polonistycznych.

W maju ogłoszono wyniki Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji PatriotycznejWitaj Majowa Jutrzenko”, którego finalistką została Blanka Pazik z klasy Oa.

Zanim dotarła do finału, najpierw wzięła udział w etapie szkolnym konkursu dla klas 0-7, a następnie wraz z Sandrą Skwierz 3c, Anią Petrovską 5a, Aleksandrem Wieczorkiem 5b i Kingą Kopycką 7d przeszła do etapu warszawskiego. Tutaj nasi uczniowie recytowali wybrane wcześniej utwory o treści patriotycznej i tylko Blanka z wierszem Czesława Janczarskiego pt. „Co to jest Polska?” zakwalifikowała się do finału konkursu, w którym stanęła u boku pięćdziesięciu najlepszych finalistów z całego województwa. Mimo, że nie została laureatką konkursu (przyznano I,II i III miejsce oraz trzy wyróżnienia), to i tak odniosła olbrzymi sukces.

Sukcesem zakończył się również udział uczennicy Kingi Cichej z klasy 5a w Warszawskim Konkursie Poetyckim „Złota Biedronka”, w którym należało napisać wiersz i podzielić się swoimi poetyckimi przemyśleniami na temat słów ks. Jana Twardowskiego: „(…) wszystko tak będzie jak ma być”.

Jury pod przewodnictwem Pani Hanny Niewiadomskiej- znakomitej autorki poezji dla dzieci, znawczyni i pasjonatki twórczości dzieci i młodzieży, spośród wielu nadesłanych prac dokonało wyboru tych najpiękniejszych. Wśród nich znalazł się utwór Kingi zatytułowany „Codzienność”, który przyniósł jej wyróżnienie.

 

Oto nagrodzony utwór:

Codzienność

Tyle się staram, tyle planuję,

obmyślam i kombinuję,

jak to poprawić, tamto ulepszyć

być jak Achilles ale bez pięty.

Staram się, staram, co dzień bez przerwy

a z tego nic, puszczają mi nerwy.

I znów Pan stres przeszywa mnie całą

i wszystko na nic, wszystko się zlało.

Więc myślę sobie – na co to wszystko?

Na co te nerwy i obmyślenia,

skoro i tak to wszystko zbytek,

gdyż z góry plan ułożył reżyser.


Jak co roku, tak i tym razem wzięliśmy udział w IV Dzielnicowym Konkursie Mitologicznym „Orfeusz”. Konkurs przebiegał w dwóch etapach: pierwszy – etap szkolny, w którym uczniowie pisemnie odpowiadali na pytania dotyczące mitologii oraz pisali dłuższą wypowiedź na podany temat i drugi – etap dzielnicowy, gdzie zwycięzcy eliminacji szkolnych mieli wcielić się w jedną, wybraną przez siebie postać mitologiczną i przygotować wystąpienie.

Naszą szkołę pięknie reprezentowała Ania Petrovska z klasy 5a, która przeistoczyła się w Demeter i ostatecznie zajęła czwarte miejsce oraz Aleksander Wieczorek z klasy 5b, grający Dionizosa.

Wszystkim zwycięzcom konkursów serdecznie gratuluję i póki co, życzę udanych wakacji!

Małgorzata Pazik

nauczyciel języka polskiego

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Hala Sportowa w SP73

już niedługo

więcej...

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2019/2020

 

Strona dla Rodziców

dzieci sześcioletnich

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

za pomoc

w organizacji

Dnia Pieczonego

Ziemniaka 2018


dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio