Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

LICZNIK ODWIEDZIN

Odsłon : 2598872
Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 

dziennik elektroniczny

więcej ...

REALIZOWANE PROJEKTY

WSPARCIE PRASKICH SZKÓŁ

 


 

 


MOJA PRZYSZŁOŚĆ

PRZEWODNIK

po PRADZE

wersja angielska

więcej...

Strona Wyróżniona

w Konkursie

więcej...Designed by:

Drukuj Email

Gala Praskiego Turnieju Scratcha 2018

Uroczyste zakończenie trzeciej edycji Praskiego Turnieju Scratcha odbyło się 7 czerwca w Szkole Podstawowej nr 73. Turniej jest dzielnicowym konkursem informatycznym organizowanym przez Zarząd Dzielnicy Praga Północ m.st. Warszawy i Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 73 im. Króla Stefana Batorego dla uczniów klas 4-7 praskich szkół podstawowych.

Głównym celem konkursu jest promocja nauki programowania w praskich szkołach oraz stworzenie uczniom możliwości zaprezentowania swoich osiągnięć programistycznych i odniesienia sukcesu.

Tegoroczną Galę Turnieju rozpoczął wykład inauguracyjny pani dr Anny Beaty Kwiatkowskiej z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pani doktor przedstawiła świat wszechobecnych fraktali. Poznaliśmy przykłady fraktali występujących w przyrodzie, w sztuce, w kosmosie, w nauce i technologii. Kończąc swoje wystąpienie zwróciła się do uczestników z apelem – wyzwaniem: „Wymyśl i zaprogramuj swój fraktal!”.

 

Wykład był bardzo interesujący, z pewnością zainspiruje wielu uczniów do tworzenia nowych projektów, zaś dla organizatorów jest dużym wsparciem i promocją, nie tylko w środowisku lokalnym, przedsięwzięcia jakim jest Praski Turniej Scratcha.

Konkurs trwał od 20 marca (ogłoszenie konkursu) do 22 maja 2018 (termin oddania prac). Został wpisany na międzynarodową listę wydarzeń Scratch Day – święta programowania w języku Scratch na całym świecie.

Do tegorocznej edycji zgłoszono 47 projektów, ponad 50% więcej niż w ubiegłych edycjach, z pięciu praskich szkół: SP 30, SP 50, SP 73, SP 127, SP 258 w trzech kategoriach tematycznych: gra edukacyjna, historyjka, animacja.

Ze względu na stopień zaawansowania umiejętności programistycznych uczniów projekty oceniane były w dwóch kategoriach:

  • kategoria klasy 4-5
  • kategoria klasy 6-7

Najpopularniejszą kategorią tematyczną okazały się gry edukacyjne sprawdzające poziom wiedzy z różnych dziedzin. Były również wycieczki po Pradze, interaktywne słowniki języka angielskiego, symulacja „jak powstaje mydło” oraz animacje wierszy Brzechwy i czterech pór roku ilustrowane muzyką Antonio Vivaldiego, a nawet szyfr Cezara. Wszystkich najbardziej zachwycił projekt „Szalona fizyka”, w którym pokonując kolejne przeszkody poznajemy postaci 4 wybitnych fizyków i ich zasługi.

Najciekawsze projekty zostały zaprezentowane przez autorów podczas Gali Konkursu. Uczestnicy zaimponowali pomysłowością, kreatywnością oraz swoimi umiejętnościami programistycznymi.

Wszystkie projekty dostępne są w Studio Praskiego Turnieju Scratcha [zobacz kl.4-5] [zobacz kl.6-7]


Komisja Konkursu, w składzie: Kazimierz Bryzek (SP 30), Tomasz Ciszewski (SP 50), Barbara Koniecko (SP 258), Michał Łaptosz (informatyk programista), Barbara Szarama (SP 127, SP 395) oraz Grażyna Chmielewska (SP 73), przyznała 3 nagrody główne  w każdej kategorii, 2 wyróżnienia w kategorii klasy 4-5 oraz 3 wyróżnienia w kategorii klasy 6-7.

Laureaci Praskiego Turnieju Scratcha:

I miejsce – Piotr Sowa SP 73 klasa 7

I miejsce – Łucja Cięgotura SP 73 klasa 4

II miejsce – Michał Królikowski SP 258 klasa 6

II miejsce - Jakub Bąbik SP 73 klasa 5

III miejsce – Bartosz Czerwiński SP 127 klasa 7

III miejsce – Gabriela Adamowicz SP 258 klasa 4

Wyróżnienia:

Helena Justyna Grygo SP 50 klasa 7

Kinga Kopycka SP 73 klasa 7

Krystian Nowak SP 127 klasa 7

Igor Domanski SP 73 klasa 4

Jacek Tomaszewski SP 73 klasa 5


Dyplomy i nagrody laureatom wręczyli organizatorzy Turnieju: zastępca burmistrza Pragi-Północ Zbigniew Cierpisz i dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 73 Bożena Ćwiklińska, nasi parlamentarzyści: senator Marek Borowski i poseł Paweł Lisiecki, przedstawiciele Wydziału Oświaty: Włodzimierz SiessAgnieszka Suzdalcew, przedstawiciel Forum Rady Rodziców: Małgorzata Smolińska oraz goście uroczystości: Rafał Lew-Starowicz z MEN i Anna Beata Kwiatkowska z UMK w Toruniu.

Fundatorem fantastycznych nagród: notebook, tablety, smartwatche był Zarząd Dzielnicy Praga Północ


Gratulując laureatom i wszystkim uczestnikom konkursu, nasi goście przedstawiciel MEN Rafał Lew Starowicz i dr Anna Beata Kwiatkowska, podkreślili jak ważna jest umiejętność programowania i zachęcali wszystkich uczniów do zdobywania i rozwijania umiejętności programistycznych, a organizatorom konkursu życzyli by Turniej mnożył się jak fraktale z wykładu dr Kwiatkowskiej.

Pani Anna Kwiatkowska wystąpiła na gali w podwójnej roli, jako Prezes Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Polskiego Towarzystwa Informatycznego przywiozła dla Szkoły Podstawowej nr 73 wspaniałe prezenty, okulary do wirtualnej rzeczywistości, honorując w ten zasługi i osiągnięcia pani Grażyny Chmielewskiej, nauczyciela informatyki, w promowaniu nauki programowania w polskich szkołach podstawowych. Pięknie dziękujemy!


Gospodarz uroczystości, Szkoła Podstawowa nr 73, dziękuje wszystkim gościom Gali, wśród których obecni byli:

Pan Paweł Lisiecki – Poseł na Sejm VIII kadencji

Pan Marek Borowski - Senator Warszawsko-Praski

Pan Rafał Lew-Starowicz - Zastępca Dyrektora Departament Podręczników, Programów i Innowacji Ministerstwa Edukacji Narodowej

Pan Zbigniew Cierpisz - Zastępca Burmistrza Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy

Pani Anna Beata Kwiatkowska – wykładowca na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

Pan Włodzimierz Siess - Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania

Pani Agnieszka Suzdalcew – inspektor Wydziału Oświaty i Wychowania

Pani Małgorzata Smolińska - Przewodnicząca Praskiego Forum Rady Rodziców

Pani Bożena Ragus - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 50

Pani Magdalena Czub – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 127

Pani Jadwiga Buler - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 258

Pani Joanna Kiwilszo - Nowa Gazeta Praska

Bardzo miło było nam Państwa gościć!


Laureatom i uczestnikom Turnieju Scratcha oraz Nauczycielom opiekunom prac gratulujemy sukcesu!


Dziękujemy członkom Komisji Turnieju za wielkie zaangażowanie i czas poświęcony ocenie projektów uczniowskich!


Zapraszamy do udziału w następnych edycjach konkursu.

Grażyna Chmielewska

Koordynator Konkursu


Więcej zdjęć w albumie Praski Turniej Scratcha 2018

Prace konkursowe w Studio Praskiego Turnieju Scratcha 2018 [klasy 4-5] [klasy 6-7]

 

 

 

 

 


 

Hala Sportowa w SP73

już niedługo

więcej...

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2019/2020

 

Strona dla Rodziców

dzieci sześcioletnich

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

za pomoc

w organizacji

Dnia Pieczonego

Ziemniaka 2018


dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio