Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

Drukuj Email

Dzień Świadomości Autyzmu

5 kwietnia 2018r w ramach Międzynarodowego Dnia Świadomości Autyzmu nauczycielki z Zespołu ds. Integracji, Zespołu ds. Promocji oraz Samorządu Szkolnego zorganizowały w naszej szkole dwa wydarzenia edukacyjne: konkurs „Klasa na niebiesko” oraz Szkolną Grę Terenową.

W konkursie mogły wziąć udział wszystkie klasy wraz z „zerówką”. A było o co walczyć, ponieważ oprócz dyplomu i drobnych upominków, zwycięska klasa mogła zyskać zwolnienie z pracy domowej oraz pisania kartkówek i sprawdzianów następnego dnia, czyli w piątek. Klasą, która stanęła na wysokości zadania, była 5a (95% ubranych na niebiesko uczniów), natomiast II miejsce zajęła klasa 7b z wynikiem 94%. Wśród młodszych dzieci najbardziej niebiesko zrobiło się w klasie 1a (84% ubranych) i ci uczniowie również mogą świętować sukces!

 

Drugą atrakcją przewidzianą w tym dniu była Szkolna Gra Terenowa. Do zabawy zgłosiło się 27 uczniów z klas 5-7. W trakcie zabawy uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat autyzmu, zintegrować się z osobami z innych klas oraz miło spędzić czas. Zadania, które przygotowali dla nich ukryci na terenie szkoły Agenci, w prosty sposób przybliżały i wyjaśniały uczniom świat osób z autyzmem. Trzyosobowe zespoły w szybkim tempie przemieszczały się między punktami kierując się zagadkami i wskazówkami naniesionymi na mapach. Liczył się czas i prawidłowo odgadnięte hasło gry – „Dzień autyzmu”, które trzeba było rozszyfrować. Zwycięski zespół wykonał wszystkie zadania w 34 minuty!

Najszybszymi uczestniczkami zabawy okazały się trzy dziewczynki: Kinga Kopycka (7d), Lilya Karapetyan (5a) i Ania Petrovska (5a) i to one otrzymały dyplomy oraz nagrody. Gratulujemy!!!

Trzeba jednak powiedzieć, że wszystkie zespoły spisały się na medal, dlatego pozostali uczestnicy również zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

Fundatorami nagród byli: p. Dyrektor Bożena Ćwiklińska, p. Mateusz Suchecki oraz Zespół ds. Integracji i Samorząd Szkolny. Dziękujemy!

Gra bardzo się wszystkim podobała i już czekamy na kolejną!

Joanna Filipiuk

Iwona Janowska

 

Hala Sportowa w SP73

już niedługo

więcej...

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2019/2020

 

Strona dla Rodziców

dzieci sześcioletnich

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

za pomoc

w organizacji

Dnia Pieczonego

Ziemniaka 2018


dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio