Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

Drukuj Email

Dzień Otwarty w SP 73

10 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 73 im. Króla Stefana Batorego odbył się „Dzień Otwarty” dla przedszkolaków- przyszłych kandydatów do naszej szkoły i ich rodziców. Dzieci miały możliwość wziąć udział w zajęciach logopedycznych, z terapii pedagogicznej, zajęciach ruchowych, grze w szachy, zajęciach plastycznych i origami oraz w wielu zabawach z wykorzystaniem tablic interaktywnych rozwijających umiejętność logicznego myślenia. Najodważniejsi stawiali pierwsze kroki w programowaniu sterując sympatycznym kotkiem w środowisku Scratch Junior, przeznaczonym do nauki dla małych dzieci, nawet nie potrafiących jeszcze czytać.

 

Wyjątkowo licznie odwiedzili nas w tym roku rodzice szukający dla swoich pociech odpowiedniej zerówki, niektórzy przyszli z całymi rodzinami. Uczniowie klas przedszkolnych zaprosili najmłodszych gości do zabawy i pracy – lepienia ozdób masy porcelanowej. Wspólne działania pozwoliły kandydatom poznać sale i atmosferę zajęć, w których od września będą uczestniczyć

Ważnym miejscem dla najmłodszych uczniów w każdej szkole jest świetlica szkolna, w której spędzają kilka godzin dziennie, zarówno przed jak i po lekcjach. Dorośli mogli poznać w jakich warunkach przebywają dzieci, organizację dnia świetliczaka oraz bogatą ofertę zajęć rozwijających zainteresowania i zdolności uczniów. Świetlica dla maluchów przygotowała zajęcia plastyczne: min. malowanie pisanek i ozdabianie gotowymi elementami.

W szkolnej czytelni specjaliści z zakresu: logopedii, terapii pedagogicznej, socjoterapii, prezentowali swój warsztat pracy - pomoce dydaktyczne oraz metody pracy z dziećmi. Szczególne zainteresowanie odwiedzających budziły drzewa emocji, miski terapeutyczne oraz gry dotykowe.

Po raz kolejny, dużym zainteresowaniem rodziców cieszyła się diagnoza ortooptyczna. Dzieci, u których zdiagnozowano nieprawidłowości w funkcjonowaniu narządu wzroku zostały pokierowane na szczegółowe badania.

W sali 113-matematycznej korzystając z tablicy multimedialnej można było ćwiczyć szybkość rozpoznawania strony prawej i lewej oraz właściwe położenie przedmiotu. Matematyczne gry i układanki okazały się doskonałą zabawą zarówno dla dzieci, jak i rodziców.

W sali 109 czekała kolejna atrakcja – szachy. „Królewska gra” nie wszystkim gościom była obca. Niektórzy tatusiowie dali namówić się swoim pociechom i rozegrali z nimi krótką partyjkę. Ci zaś, którzy jeszcze nie potrafią grać w szachy mogli pod czujnym okiem nauczyciela prawidłowo ustawić figury na szachownicy i zapoznać się z podstawowymi zasadami tej pasjonującej gry.

W sali 220 dzieci sprawdzały swoje umiejętności w zapamiętywaniu i koncentracji wykonując ćwiczenia na tablicy interaktywnej, zaś w sali 216 przygotowane zajęcia rozwijały umiejętności plastyczne. Powstały ciekawe prace z papieru Kwiatki w doniczce oraz Rodzina sówek za pomocą stempli z ziemniaka.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia sportowe przygotowane specjalnie dla małych gości na sali gimnastycznej. Wśród wielu atrakcji były ćwiczenia koordynacyjne wykonywane na drążku (zwis, wymyk, odmyk), skoki przez kozła, przewroty na materacach, ćwiczenia z obręczami i wstążkami gimnastycznymi, które zdecydowanie preferowały dziewczynki. Wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił w grach zespołowych takich, jak piłka nożna, unihokej, koszykówka czy badminton.

Nasz Dzień Otwarty cieszył się dużym zainteresowaniem. Wszyscy goście zapoznali się z ofertą szkoły, poznali nasze metody pracy z dziećmi oraz ich efekty.

Mamy nadzieję, że nasza placówka SP 73 zostanie wybrana jako ta najlepiej spełniająca oczekiwania i ze wszystkimi marcowymi gośćmi spotkamy pierwszego września już jako uczniami szkoły.

Iwona Elznerowicz

 

 

 

 


 

Hala Sportowa w SP73

już niedługo

więcej...

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2019/2020

 

Strona dla Rodziców

dzieci sześcioletnich

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

za pomoc

w organizacji

Dnia Pieczonego

Ziemniaka 2018


dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio