Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

Drukuj Email

Zwycięska „Warszawska Syrenka”

Od wielu już lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w Konkursie Recytatorskim „Warszawska Syrenka”. Nie inaczej było i w tym roku…

W dniach 13–14 marca w Domu Kultury Praga miały miejsce eliminacje dzielnicowe 41.Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Z naszej szkoły przybyła liczna grupa uczniów z klas 0-7, która dosłownie przyćmiła pozostałych uczestników konkursu. Wszyscy zaprezentowali wysoki poziom artystyczny, kulturę słowa, swobodę w interpretacji i trafny dobór repertuaru. Na szczególną uwagę zasługują najmłodsi uczniowie, dla których był to pierwszy taki konkurs w życiu i mimo stresu znakomicie sobie poradzili.

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, iż Jury konkursu w składzie:

pani Emilia Krakowska – przewodnicząca Jury, aktorka,

pani Alicja Dąbrowska- członek Jury, aktorka,

pani Marzena Wieczorek- Starczewska- sekretarz Jury, DK Praga

po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu zakwalifikowało do stołecznych eliminacji w kategorii wiekowej szkoła podstawowa klasy 4-6 tylko jednego przedstawiciela i jest nim uczeń naszej szkoły - Piotr Skłodowski z klasy 4b, który w mistrzowski sposób zaprezentował dwa wiersze: „Na straganie” J.Brzechwy i „Wilczki” I.Krasickiego.

Ponadto Jury przyznało dodatkowo wyróżnienia za szczególną interpretację utworu dwojgu naszym uczniom: Blance Pazik z klasy 0a w kategorii klas 0-3 szkoły podstawowej i Jakubowi Skwierzowi z klasy 7d w kategorii klas gimnazjalnych.

Warto wspomnieć w tym miejscu, że Piotr Skłodowski i Jakub Skwierz w styczniu br. otrzymali wyróżnienia w V Warszawskim Konkursie Recytatorskim „O Wieczne Pióro Odkrywcy Poezji”, gdzie wystąpili z innym, równie wymagającym repertuarem.

Tymczasem trzymamy kciuki za  Piotra w finale konkursu - już w kwietniu.

Laureatowi i wyróżnionym uczniom gratulujemy!

Małgorzata Pazik

Agnieszka Czerwińska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Hala Sportowa w SP73

już niedługo

więcej...

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2019/2020

 

Strona dla Rodziców

dzieci sześcioletnich

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

za pomoc

w organizacji

Dnia Pieczonego

Ziemniaka 2018


dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio