Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

Drukuj Email

Odrobina egzotyki w środku zimy

Mimo panującej wokół mroźnej aury, uczniowie klasy 7d mieli okazję spędzić trochę czasu w tropikalnych klimatach – a to za sprawą zajęć warsztatowych w Papugarni „Ptasi móżdżek” przy ul. Łukowskiej w Warszawie.

W ciekawie urządzonych salach, odwzorowujących warunki panujące na różnych kontynentach, mogliśmy podziwiać swobodnie latające ptaki, których jest ponad sto. Różnorodność barw, rozmiarów i dźwięków przyprawiała o zawrót głowy – w papugarni żyją zarówno wielkie ary, amazonki i kakadu, jak też ptasi drobiazg, czyli amadyny zebrowate, mewki japońskie czy ryżowce siwe.

Nasza wizyta nie polegała jednak tylko na podziwianiu ptaków – pracownicy papugarni przygotowali dla nas wiele innych atrakcji – uczniowie mogli dowiedzieć się skąd pochodzą różne gatunki ptaków, w jakich warunkach żyją, jak są przystosowane do swojego środowiska, czym się odżywiają, jaki jest ich tryb życia.

Każdy z uczniów samodzielnie przygotował „owocowe szaszłyki”, i mógł nimi nakarmić ptaki – nie było to specjalnie trudne, ponieważ nie boją się one ludzi i chętnie siadają na rękach, ramionach, a czasem nawet na głowie…

Zabawy było co niemiara. Na podsumowanie zajęć uczniowie sprawdzili swoją nowo nabytą wiedzę – na podstawie konturowych rysunków rozpoznając gatunki ptaków i nanosząc je na odpowiednie miejsca na mapie świata.

Z żalem opuszczaliśmy ten tropikalny zakątek, wracając do naszej zimowej rzeczywistości, ale obiecaliśmy sobie, że na pewno powtórzymy kiedyś tę wizytę.

Dorota Szymańska-Ehrmann

 

 

 

 

 

 


 

Hala Sportowa w SP73

już niedługo

więcej...

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2019/2020

 

Strona dla Rodziców

dzieci sześcioletnich

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

za pomoc

w organizacji

Dnia Pieczonego

Ziemniaka 2018


dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio