SP 73 reprezentantem Pragi Północ w półfinałach Od Zabawy Do Sportu

24 listopada 2017 roku odbył się Półfinał XIV edycji rozgrywek „Od zabawy do sportu” m.st. Warszawy na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Dzielnicę Praga Północ reprezentowali tegoroczni mistrzowie dzielnicy ze Szkoły Podstawowej nr 73 w składzie: Katarzyna Zawadka, Nikola Soćko, Albert Pak, Mateusz Sroka, Aleks Mkhoyan, Magdalena Han, Wiktoria Kutateladze, Ewelina Zalewska, Rafał i Wiktor Wojtyra, Nikola Onisk, Ewa Świerk, Zuzanna Czuj, Piotr Księżopolski oraz Gabriel Dziubak, a w konkurencji dla nauczycieli wychowania fizycznego opiekunowie drużyny Anna Olawa i Paulina Baran.

W zawodach rywalizowały drużyny dziewięciu dzielnic Warszawy. 1 grudnia 2017 roku odbędzie się drugi półfinał dla pozostałych dziewięciu dzielnic. Z obu półfinałów po trzy najlepsze drużyny wystartują  w rozgrywkach finałowych 8 grudnia 2017 roku. Niestety SP 73 zajmując 7 miejsce nie awansowała do finału. Najlepsze okazały się drużyny z dzielnic: Wawer, Ursus oraz Targówek.

Na pewno dzieci miały tego dnia mnóstwo wrażeń. Już sam wyjazd autokarem na AWF w Warszawie, był dobrą przygodą. Na co dzień dzieci z SP 73 nie mają możliwości ćwiczyć na takim dużym obiekcie. Dzieci otrzymały koszulki startowe oraz medale za udział w zawodach.

SP 73 miała też swoją ekipę kibicującą. W przerwie zawodów dzieci uczestniczyły w występie magika. Nie zabrakło ciekawych konkurencji, które przysporzyły zawodnikom dużo radości, szczególnie wyścig zaprzęgów na deskorolkach. Tym samym przewodnia myśl zawodów „Od Zabawy Do Sportu” została zrealizowana w 100%, bowiem sport ma nas bawić i być radością dla każdego, a zwycięstwo nie jest celem nadrzędnym.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom SP 73!

Anna Olawa

PODZIĘKOWANIA