Pierwsze miejsce w dzielnicowych finałach „Od zabawy do sportu”

W dniu 17 listopada 2017 roku, w SP nr 30 przy ulicy Kawęczyńskiej 2, odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy XIV edycji rozgrywek „Od zabawy do sportu”.

Nasza drużyna wygrała, wyprzedzając wszystkie szkoły podstawowe w dzielnicy, a szczególnie niepokonaną od wielu lat SP nr 30, która zajęła drugie miejsce.

Zespół każdej szkoły składał się z 12 zawodników oraz 3 rezerwowych. Z naszej szkoły w 10 konkurencjach wystartowali: Katarzyna Zawadka, Nikola Soćko, Albert Pak, Mateusz Sroka, Aleks Mkhoyan, Magdalena Han, Wiktoria Kutateladze, Ewelina Zalewska, Rafał i Wiktor Wojtyra, Bartek Konopka, Nikola Onisk, Ewa Świerk, Bartek Sasin oraz Gabriel Dziubak. Już w pierwszym wyścigu SP 73 objęła prowadzenie, nie oddając go nikomu do ostatniej konkurencji.

Dzieci otrzymały puchar i nagrody rzeczowe oraz awansowały do Półfinału Mistrzostw Warszawy w rozgrywkach „Od zabawy do sportu”. Naszym zawodnikom kibicowała pani dyrektor Bożena Ćwiklińska oraz klasa 3e.

Zwycięstwo w tegorocznych zawodach ma dla nas symboliczne znaczenie. Wciąż czekamy na obiekt sportowy, gdzie nasze dzieci będą miały halę i boisko do ćwiczeń, jak inne szkoły w dzielnicy. Tym bardziej cieszy fakt, że jesteśmy w stanie wygrać ze szkołami, które takie obiekty posiadają.

Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom!

Anna Olawa

PODZIĘKOWANIA