Witamy w serwisie SP 73          Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły      Wychowanie przez Sukces

Drukuj Email

Ślubowanie Klas Pierwszych

13 października w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 73 im. Króla Stefana Batorego.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania panie dyrektor: Bożena Ćwiklińska i Joanna Banaszek, dokonały symbolicznego pasowania na ucznia dotykając ołówkiem ramion pierwszoklasistów.

Zanim jednak dzieci zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej pokazały jak pięknie potrafią recytować wiersze i śpiewać piosenki. Gotowe, odświętnie ubrane i bardzo przejęte, krokiem Poloneza wkroczyły na salę by zaprezentować swoje umiejętności. Mimo stresu związanego z publicznym występem, świetnie poradziły sobie z mikrofonem. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami. Swoją postawą uczniowie udowodnili, iż są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły.

Na zakończenie pani dyrektor, przewodnicząca Rady Rodziców oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przekazali małym żakom  życzenia wielu sukcesów w nauce. A podczas słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców, wychowawcy wręczyli uczniom legitymacje szkolne i drobne upominki.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, dziadków, bliskich. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę z oczu bliskich. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

Dorota Łuczak

 

 

 

 


 

ADOPCJA SERCA

więcej...

Strona dla Rodziców

REKRUTACJA

informacje 2017/2018

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

PODZIĘKOWANIA

dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

REALIZOWANE PROJEKTY

WSPARCIE PRASKICH SZKÓŁ

 


 

 


MOJA PRZYSZŁOŚĆ

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio