Ślubowanie Klas Pierwszych

13 października w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 73 im. Króla Stefana Batorego.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania panie dyrektor: Bożena Ćwiklińska i Joanna Banaszek, dokonały symbolicznego pasowania na ucznia dotykając ołówkiem ramion pierwszoklasistów.

Zanim jednak dzieci zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej pokazały jak pięknie potrafią recytować wiersze i śpiewać piosenki. Gotowe, odświętnie ubrane i bardzo przejęte, krokiem Poloneza wkroczyły na salę by zaprezentować swoje umiejętności. Mimo stresu związanego z publicznym występem, świetnie poradziły sobie z mikrofonem. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami. Swoją postawą uczniowie udowodnili, iż są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły.

Na zakończenie pani dyrektor, przewodnicząca Rady Rodziców oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przekazali małym żakom  życzenia wielu sukcesów w nauce. A podczas słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców, wychowawcy wręczyli uczniom legitymacje szkolne i drobne upominki.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, dziadków, bliskich. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę z oczu bliskich. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

Dorota Łuczak

PODZIĘKOWANIA