Spotkanie z pisarzem klasy 4b

We wtorek 10 października 2017 r. moja klasa 4b z panią Iwoną Lipińską na czele udała się do Biblioteki Publicznej przy ul. Ząbkowskiej. Tam odbyły się zajęcia z pisarzem, autorem przewodnika o Pradze -  panem Michałem Pilichem.

Pan Pilich ciekawie opowiadał o historii warszawskiej Pragi oraz pokazywał, jak się zmieniała na przestrzeni lat. Szczególnie zainteresowała mnie opowieść o kościele św. Floriana, który był zburzony w czasie II wojny światowej, a potem został odbudowany na wzór sprzed wojny. Inne kościoły, zniszczone w czasie wojny, nie zostały niestety odbudowane do dziś.

Autor przewodnika wspomniał nam jeszcze, że w dawnych czasach (XVII w.) Praga miała swój herb, który obecnie jest oficjalnym herbem dzielnicy. Przy okazji mogliśmy usłyszeć różne ciekawostki związane z herbem i z tym, co się na nim znajduje.

Uważam, że wycieczka do biblioteki była bardzo pouczająca. Dzięki niej w łatwy i przyjemny sposób pogłębiłam wiedzę o mojej dzielnicy.

Zuzanna Czuj

uczennica klasy 4b