Witamy w serwisie SP 73          Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły      Wychowanie przez Sukces

Drukuj Email

Spotkanie z pisarzem klasy 4b

We wtorek 10 października 2017 r. moja klasa 4b z panią Iwoną Lipińską na czele udała się do Biblioteki Publicznej przy ul. Ząbkowskiej. Tam odbyły się zajęcia z pisarzem, autorem przewodnika o Pradze -  panem Michałem Pilichem.

Pan Pilich ciekawie opowiadał o historii warszawskiej Pragi oraz pokazywał, jak się zmieniała na przestrzeni lat. Szczególnie zainteresowała mnie opowieść o kościele św. Floriana, który był zburzony w czasie II wojny światowej, a potem został odbudowany na wzór sprzed wojny. Inne kościoły, zniszczone w czasie wojny, nie zostały niestety odbudowane do dziś.

Autor przewodnika wspomniał nam jeszcze, że w dawnych czasach (XVII w.) Praga miała swój herb, który obecnie jest oficjalnym herbem dzielnicy. Przy okazji mogliśmy usłyszeć różne ciekawostki związane z herbem i z tym, co się na nim znajduje.

Uważam, że wycieczka do biblioteki była bardzo pouczająca. Dzięki niej w łatwy i przyjemny sposób pogłębiłam wiedzę o mojej dzielnicy.

Zuzanna Czuj

uczennica klasy 4b

 

 

 


 

ADOPCJA SERCA

więcej...

Strona dla Rodziców

REKRUTACJA

informacje 2017/2018

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

PODZIĘKOWANIA

dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

REALIZOWANE PROJEKTY

WSPARCIE PRASKICH SZKÓŁ

 


 

 


MOJA PRZYSZŁOŚĆ

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio