Święto Pieczonego Ziemniaka 2017

Obchody pierwszej soboty października w naszej szkole - SP 73 -śmiało można już nazwać tradycją! A to dlatego, że kolejny rok z rzędu pani dyrektor Bożena Ćwiklińska, grono pedagogiczne oraz rodzice i uczniowie, wspólnymi siłami zorganizowali na terenie szkoły, wielki rodzinny piknik zwany „Dniem pieczonego ziemniaka”.

Atrakcjom nie było końca. Dzieci mogły między innymi: wykonać warzywne konstrukcje, ścigać się w workach, przeciągać linę, rzucać do celu, skakać przez skakankę, czy pokonać ziemniaczany slalom. A co najlepsze, za zaliczenie tych atrakcyjnych konkurencji, zdobywały na loterii nagrody!

Oprócz dyscyplin konkursowych, dzieci z rodzinami miały możliwość zrobić zdjęcie w stroju strażaka, obejrzeć pokazy policyjnych psów, nauczyć się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy z użyciem fantoma lub wspinać się na ściance wspinaczkowej- do wyboru, do koloru!

Wilgotna i pochmurna aura nie powstrzymała gości. Z ust licznie przybyłych można było usłyszeć, że co roku jest tylko lepiej! A wszystko to w cenie biletu czyli... 1 warzywa lub owocu na osobę

Obchody dnia ziemniaka zakończyły występy artystyczne poszczególnych klas i szkolnych talentów oraz poczęstunek z pieczonymi ziemniakami, w roli głównej.

Kończąc relację, nie mogę zapomnieć o osobach i instytucjach, bez których ta impreza nie miałaby swego blasku. Za pomoc i sfinansowanie atrakcji dziękujemy: Ks. Bogusławowi Kowalskiemu- proboszczowi naszej parafii, Galerii Wileńska, szkole językowej Lemon Tree, Policji, Straży Pożarnej, Pani Dyrektor, Nauczycielom, Rodzicom, Uczniom oraz: Pani Agnieszce Wysockiej i Panu Korpalskiemu.

Wszystkim organizatorom i uczestnikom jeszcze raz dziękujemy i zapraszamy za rok!

Agnieszka Kolesińska

PODZIĘKOWANIA