Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

LICZNIK ODWIEDZIN

Odsłon : 2475053
Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 

dziennik elektroniczny

więcej ...

REALIZOWANE PROJEKTY

WSPARCIE PRASKICH SZKÓŁ

 


 

 


MOJA PRZYSZŁOŚĆ

PRZEWODNIK

po PRADZE

wersja angielska

więcej...

Strona Wyróżniona

w Konkursie

więcej...Designed by:

Drukuj Email

Aktywny wrzesień w 5a

4 września uczniowie klasy 5a wrócili do szkoły, otrzymali podręczniki i aktywnie zaczęli rok szkolny, gdyż już następnego dnia wybrali się na wycieczkę integracyjną do pizzerii Dominium. Zwiedzali pizzerię i samodzielnie przygotowywali pizzę. Wcześniej opowiadali o wakacjach i przygotowali gazetkę "Wakacyjne wspomnienia".

6 września natomiast wybrali się do Domu Spotkań z Historią na warsztaty historyczne o lataniu, gdzie konstruowali latawce.

 

20 września odwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego. Podczas lekcji "Konspiracja, Mały Sabotaż" poznali najważniejsze fakty dotyczące okresu okupacji i różnorodne sposoby walki Polaków z wrogiem. A przede wszystkim, roli dzieci w tej walce. Dowiedzieli się, czym było i jak funkcjonowało Polskie Państwo Podziemne, kim byli konspiratorzy – jakie zadania wykonywali, jak radzili sobie z niebezpieczeństwem i jak ukrywali swoją pracę. Podczas zwiedzania muzeum, w drukarni, rozmawiali z panem Andrzejem, który opowiadał o swoich przeżyciach z przeszukania drukarni przez hitlerowców.

27 września uczestniczyli w spotkaniu z siostrą misjonarką,  która opowiadała o losach i życiu dzieci w Afryce. Następnie w ramach pracy Samorządu Uczniowskiego przystąpili do akcji "Adopcja Serca".

Aktywny wrzesień zakończyła impreza klasowa. W związku z tym, iż 30 września w tym roku przypadł w sobotę, dziewczynki 28 września przygotowały z okazji "Dnia Chłopaka" dla kolegów niespodziankę. Podczas wspólnej zabawy chłopcy przeszli quiz "Wybory prawdziwego mężczyzny". Później musieli przygotować dziewczynki na imprezę, robiąc im makijaż, fryzurę i malując paznokcie. W nagrodę otrzymali medale "Super wizażysta", "Super stylista" i "Super manicurzysta". Nie zabrakło również laurek i słodkiego poczęstunku, a przede wszystkim fantastycznej zabawy.

Iwona Myślak - Piątek

 

 

 

 


 

Hala Sportowa w SP73

już niedługo

więcej...

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2019/2020

 

Strona dla Rodziców

dzieci sześcioletnich

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

za pomoc

w organizacji

Dnia Pieczonego

Ziemniaka 2018


dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio