POŻEGNANIE LATA NA PRADZE

W dniach 23 i 24 września przed Bazyliką Najświętszego Serca Jezusowego przy Kawęczyńskiej pod honorowym patronatem marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika oraz burmistrza dzielnicy Praga- Północ Wojciecha Zabłockiego po raz drugi zorganizowano Piknik Rodzinny „Pożegnanie lata 2017”.

Na wszystkich - małych i dużych czekało mnóstwo atrakcji: koncerty zespołów, tańce, występy młodych artystów, konkursy dla dzieci z nagrodami, rozgrywki sportowe, stragany z regionalnymi potrawami, rękodziełem i pamiątkami, spektakle teatralne i pokazy cyrkowe.

My też tam byliśmy na sobotnim pikniku! Jako laureaci Turnieju Wypowiedzi Satyrycznej o Laur Wiecha zaprezentowaliśmy nasze „popisowe numery”.

I tak grupa  BIT – BOX QUARTET (zdobywcy Nagrody Publiczności i Lauru Wiecha) w składzie: Julia Telinga, Rut Fibakiewicz, Michał Gut i Damian Graliński w brawurowy sposób wykonali jeden ze szlagierów starej Warszawy, a mianowicie piosenkę „Chodź na Pragę”. Zaś z przedstawieniem (montażem słowno- muzycznym) pt. „Praskie klimaty” wystąpiła grupa kabaretowa PAKA CWANIAKA w składzie: Kinga Kopycka, Wiktoria Wojtyniak, Julia Telinga, Bartek Kiełbus, Jakub Skwierz, Damian Graliński i Hubert Ziułkowski oraz niesamowity chór. Nasi uczniowie otrzymali burzę oklasków oraz upominki od organizatorów, a pani dyrektor Bożena Ćwiklińska i my nauczyciele - Milena Chypś i Małgorzata Pazik- mnóstwo gratulacji.

Na koniec w doskonałych nastrojach oraz przy sprzyjającej aurze mali artyści zjedli gorące kiełbaski, zakupili sobie pamiątki (mniej lub bardziej cenne) i wrócili do swoich domów. Byli też tacy, którzy wraz z całymi rodzinami uczestniczyli w dalszej części imprezy, co nikogo nie dziwi, gdyż była ona naprawdę udana. A jak będzie za rok? Będziemy i Wam opowiemy

Małgorzata Pazik

PODZIĘKOWANIA