Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

LICZNIK ODWIEDZIN

Odsłon : 2472572
Naszą witrynę przegląda teraz 36 gości 

dziennik elektroniczny

więcej ...

REALIZOWANE PROJEKTY

WSPARCIE PRASKICH SZKÓŁ

 


 

 


MOJA PRZYSZŁOŚĆ

PRZEWODNIK

po PRADZE

wersja angielska

więcej...

Strona Wyróżniona

w Konkursie

więcej...Designed by:

Drukuj Email

Mali Prascy Ekolodzy po wakacjach

Smacznie, zdrowo, kolorowo! – to temat kolejnej imprezy w Galerii Wileńskiej, której byliśmy współorganizatorami.

W trakcie sobotniego popołudnia odwiedzający Galerię rodzice wraz z dziećmi mogli uczestniczyć w wielu atrakcjach przygotowanych przez nauczycielki naszej szkoły. A było na co popatrzeć i czego popróbować!

Przy stolikach dzieci mogły dekorować zdrowe, owsiane ciasteczka - upieczone specjalnie na tę okazję przez panie Kucharki - równie zdrowymi bakaliami. Dla lubiących bardziej wytrawne smaki była propozycja własnoręcznego skomponowania owocowo-warzywno-serowych szaszłyków. Dla tych, którzy nie mogą obejść się bez zabaw plastycznych, przygotowane były  papierowe szablony owoców i warzyw z których można było zrobić koszyczki, ozdoby i pudełeczka.

 

Rodzice razem z dziećmi mogli obejrzeć pokaz porannej gimnastyki, przygotowany pod czujnym okiem trenerki p. Moniki Wojdy, przez uczennice klas V i VI, a następnie potrenować razem ze ślicznymi gimnastyczkami w rytm skocznej muzyki.

Pani Ania Olawa – instruktor zajęć rytmiki – zaprezentowała ćwiczenia, które pomogą zapewnić dzieciom prawidłowy rozwój fizyczny oraz udzieliła kilku cennych wskazówek na temat tego,  jak dopasować uczniowi plecak. W jaki sposób dziecko powinno go zakładać, nosić lub ciągnąć za sobą oraz jak prawidłowo siedzieć przy biurku podczas odrabiania lekcji.

W trakcie trwania imprezy p. Kamila Srebrzyńska–Bukrajewska (liderka szkolnego koła kulinarnego) przygotowywała cztery propozycje zdrowych, niedrogich i mało pracochłonnych śniadań, a dla tych, którzy lubią wiedzieć więcej p. Daniela Bartosiak  -  nauczycielka przyrody – poprowadziła mini wykład o piramidzie żywienia. Dla najbardziej uważnych przygotowane były atrakcyjne nagrody.

Impreza była bardzo udana, rodzice mogli porozmawiać z naszymi ekspertami a dzieci pobawić się i pokosztować smakowitości.

I ja tam byłam, ciasteczka jadłam, koktajl piłam i świetnie się bawiłam!

Joanna Filipiuk

 

Hala Sportowa w SP73

już niedługo

więcej...

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2019/2020

 

Strona dla Rodziców

dzieci sześcioletnich

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

za pomoc

w organizacji

Dnia Pieczonego

Ziemniaka 2018


dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio