Witamy w serwisie SP 73          Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły      Wychowanie przez Sukces

Drukuj Email

Mali Prascy Ekolodzy po wakacjach

Smacznie, zdrowo, kolorowo! – to temat kolejnej imprezy w Galerii Wileńskiej, której byliśmy współorganizatorami.

W trakcie sobotniego popołudnia odwiedzający Galerię rodzice wraz z dziećmi mogli uczestniczyć w wielu atrakcjach przygotowanych przez nauczycielki naszej szkoły. A było na co popatrzeć i czego popróbować!

Przy stolikach dzieci mogły dekorować zdrowe, owsiane ciasteczka - upieczone specjalnie na tę okazję przez panie Kucharki - równie zdrowymi bakaliami. Dla lubiących bardziej wytrawne smaki była propozycja własnoręcznego skomponowania owocowo-warzywno-serowych szaszłyków. Dla tych, którzy nie mogą obejść się bez zabaw plastycznych, przygotowane były  papierowe szablony owoców i warzyw z których można było zrobić koszyczki, ozdoby i pudełeczka.

 

Rodzice razem z dziećmi mogli obejrzeć pokaz porannej gimnastyki, przygotowany pod czujnym okiem trenerki p. Moniki Wojdy, przez uczennice klas V i VI, a następnie potrenować razem ze ślicznymi gimnastyczkami w rytm skocznej muzyki.

Pani Ania Olawa – instruktor zajęć rytmiki – zaprezentowała ćwiczenia, które pomogą zapewnić dzieciom prawidłowy rozwój fizyczny oraz udzieliła kilku cennych wskazówek na temat tego,  jak dopasować uczniowi plecak. W jaki sposób dziecko powinno go zakładać, nosić lub ciągnąć za sobą oraz jak prawidłowo siedzieć przy biurku podczas odrabiania lekcji.

W trakcie trwania imprezy p. Kamila Srebrzyńska–Bukrajewska (liderka szkolnego koła kulinarnego) przygotowywała cztery propozycje zdrowych, niedrogich i mało pracochłonnych śniadań, a dla tych, którzy lubią wiedzieć więcej p. Daniela Bartosiak  -  nauczycielka przyrody – poprowadziła mini wykład o piramidzie żywienia. Dla najbardziej uważnych przygotowane były atrakcyjne nagrody.

Impreza była bardzo udana, rodzice mogli porozmawiać z naszymi ekspertami a dzieci pobawić się i pokosztować smakowitości.

I ja tam byłam, ciasteczka jadłam, koktajl piłam i świetnie się bawiłam!

Joanna Filipiuk

 

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

Strona dla Rodziców

REKRUTACJA

informacje 2018/2019

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

REALIZOWANE PROJEKTY

WSPARCIE PRASKICH SZKÓŁ

 


 

 


MOJA PRZYSZŁOŚĆ

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio