Mali Prascy Ekolodzy po wakacjach

Smacznie, zdrowo, kolorowo! – to temat kolejnej imprezy w Galerii Wileńskiej, której byliśmy współorganizatorami.

W trakcie sobotniego popołudnia odwiedzający Galerię rodzice wraz z dziećmi mogli uczestniczyć w wielu atrakcjach przygotowanych przez nauczycielki naszej szkoły. A było na co popatrzeć i czego popróbować!

Rodzice razem z dziećmi mogli obejrzeć pokaz porannej gimnastyki, przygotowany pod czujnym okiem trenerki p. Moniki Wojdy, przez uczennice klas V i VI, a następnie potrenować razem ze ślicznymi gimnastyczkami w rytm skocznej muzyki.

Pani Ania Olawa – instruktor zajęć rytmiki – zaprezentowała ćwiczenia, które pomogą zapewnić dzieciom prawidłowy rozwój fizyczny oraz udzieliła kilku cennych wskazówek na temat tego,  jak dopasować uczniowi plecak. W jaki sposób dziecko powinno go zakładać, nosić lub ciągnąć za sobą oraz jak prawidłowo siedzieć przy biurku podczas odrabiania lekcji.

W trakcie trwania imprezy p. Kamila Srebrzyńska–Bukrajewska (liderka szkolnego koła kulinarnego) przygotowywała cztery propozycje zdrowych, niedrogich i mało pracochłonnych śniadań, a dla tych, którzy lubią wiedzieć więcej p. Daniela Bartosiak  -  nauczycielka przyrody – poprowadziła mini wykład o piramidzie żywienia. Dla najbardziej uważnych przygotowane były atrakcyjne nagrody.

Impreza była bardzo udana, rodzice mogli porozmawiać z naszymi ekspertami a dzieci pobawić się i pokosztować smakowitości.

Joanna Filipiuk

PODZIĘKOWANIA