Witamy w serwisie SP 73 Jesteśmy szkołą na warszawskiej Starej Pradze

misja szkoły Wychowanie przez Sukces

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Poznaj szczegóły

LICZNIK ODWIEDZIN

Odsłon : 2472491
Naszą witrynę przegląda teraz 49 gości 

dziennik elektroniczny

więcej ...

REALIZOWANE PROJEKTY

WSPARCIE PRASKICH SZKÓŁ

 


 

 


MOJA PRZYSZŁOŚĆ

PRZEWODNIK

po PRADZE

wersja angielska

więcej...

Strona Wyróżniona

w Konkursie

więcej...Designed by:

Drukuj Email

Atrakcyjne rozpoczęcie nowego roku szkolnego

W dniach 5-7 września uczniowie klasy 7b wraz z wychowawczynią wybrali się na pierwszą w tym roku szkolnym i zorganizowaną samodzielnie wycieczkę do Gdańska.

Nasza przygoda rozpoczęła się od zbiórki na Dworcu Wschodnim o godz. 7.00 rano. Mimo wczesnej pory humory nam dopisywały, a podróż luksusowym Pendolino minęła nam bardzo szybko i już ok. 10.00 byliśmy na miejscu. Po rozlokowaniu się w pokojach w świetnym Hostelu Moon mieszczącym się tuż przy gdańskiej Starówce i pośpiesznym rozpakowaniu swoich rzeczy, pojechaliśmy tramwajem nad morze. Nie mogliśmy się doczekać spotkania z naszym Bałtykiem! Szczęśliwi spacerowaliśmy po plaży, zbieraliśmy muszelki, a najodważniejsi moczyli stopy w zimnym morzu i uciekali przed falami.

 

Drugiego dnia po samodzielnie przygotowanym śniadaniu i zrobieniu kanapek na wycieczkę (wiadomo -po zmianie klimatu apetyt nam dopisywał), wyruszyliśmy w rejs statkiem na Westerplatte. Weszliśmy na wieżę obserwacyjną, skąd rozciągał się widok na morze. Potem dotarliśmy do Pomnika Obrońców Wybrzeża pod którym mogliśmy oddać hołd żołnierzom bohatersko broniących naszego kraju we wrześniu 1939 roku.

Trzeciego dnia zwiedzaliśmy piękną gdańską Starówkę. Widzieliśmy słynny pomnik Neptuna, weszliśmy do Bazyliki Mariackiej będącej największą ceglaną świątynią w Europie i trzecią pod względem objętości na świecie! Zwiedzaliśmy też Muzeum Bursztynu, w którym poznaliśmy historię powstania tego złota Bałtyku, oglądaliśmy unikatowe okazy przyrodnicze i podziwialiśmy jakie cuda wyczarowali bursztynnicy od najdawniejszych czasów aż do współczesności.

W muzeum trafiliśmy też do tzw katowni, gdzie tylko posiadający mocne nerwy mogli oglądać dawne przedmioty tortur i zajrzeć do lochu, z którego nie było już wyjścia.. Na szczęście potem nadszedł czas kiedy mogliśmy oddać się szaleństwu zakupu pamiątek.

Czas mknął nam bardzo szybko i niestety musieliśmy wracać do domu. Wycieczka bardzo nam się podobała i nie możemy doczekać się kolejnej. Przed nami cały rok szkolny

Martyna Wysocka

uczennica klasy 7b

 

 

 

 


 

Hala Sportowa w SP73

już niedługo

więcej...

NASZA SP 73

rok szkolny 2017/2018

więcej...

REKRUTACJA

informacje 2019/2020

 

Strona dla Rodziców

dzieci sześcioletnich

WESPRZYJ SWOJE DZIECKO

PRZEKAŻ 1% PODATKU!

więcej...

PORADNIK TERAPEUTYCZNY

wszystkie numery poradnika

ADOPCJA SERCA

więcej...

PODZIĘKOWANIA

za pomoc

w organizacji

Dnia Pieczonego

Ziemniaka 2018


dla

Małgorzaty Skłodowskiej


dla

Jolanty Bąbik

Stara Praga


Akademia Przyszłości

dla SP73


dla

RADY RODZICÓW

VIII LO


dla SP 73

od Rodziców Absolwentów 2016

Ankieta dla Rodziców 2000-2015

wyniki

Dziecięcy Telefon Zaufania

RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 12 12 12


 

Wirtualizacja

szkolnego serwera SBS2003 R2

SBS Hyper-V R2

SBS Virtual PC

firma

Najlepszy Informatyk SP73

medale wykonała firma
Laser Studio

  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio
  • Laser Studio